Uvítání

 

Konečně pustil i komín

V nových prostoráchV polovině loňského roku jsme obdrželi od Správy CHKO Moravský kras výjimku k průzkumným pracím v Nové Drátenické jeskyni ve Křtinském údolí. Po desetileté pauze    jsme se vrátili do spodních pater této jeskyně,kde v r. 2002 proběhl čerpací pokus v odtokovém sifonu s postupem přibližně 35 m jižním směrem (sborník Speleofóra 2003), v r. 2004 jsme čerpání opakovali a postoupili o dalších 40m.
Nyní jsme svou pozornost obrátili k přítokovému sifonu v severní části jeskyně

Nový objev ve Výpustku

 V první polovině prosince probíhaly v jeskyni Výpustek úpravy vedoucí k rozšíření turistické trasy v okolí propasti P 1 soukromou firmou pro SJČR. V souvislosti s touto činností došlo k objevu nové menší propasti. Propast byla námi pracovně označena za P 10 (v souladu s aktuálně používaným číslováním propastí v této jeskyni). Detailní průzkum včetně fotodokumentace a zmapování lokality byl proveden členy ČSS ZO 6-05 Křtinské údolí dne 16. 12. 2012.

Nové objevy v jeskyni Výpustek

Objevitelska_skupinaDne 7. 1. 2012 v dopoledních hodinách se po několikaměsíční namáhavé a vyčerpávající práci podařilo proniknout do doposud neznámých a volných prostor jeskyně Výpustek. Volné pokračování bylo dosaženo po překonání sedimenty vyplněné chodby nacházející se v tzv. Salmově Výpustku (znovuobjeven v r. 2007)

Stavba elektrického navijáku se již přehoupla do finální fáze

 (Akualizováno 13.11 2011)

Dnes provedená zátěžová zkouška v terénu dopadla nad očekávání dobře. Motor si kbelíku kamení ani nevšiml, pohodově se rozbíhá se zátěží a třecí spojka při zaseknutí kýblu vzorně prokluzuje.  

Nyní tvoříme vozík pro pohodlnou dopravu vrátku na stanoviště, neb s tím hrozným tragačem je to utrpení. Do příští akce se to asi nestihne, ale zřejmě budeme stejně nakládat vlečku, takže je to jedno. 

 (15.10. 2011) 

22                                            

Tak dnes byl konečně po dlouhých slibech dopraven náš nový naviják před brány jeskyně.Už zbývá jen doladit elektrickou přípojku a hurá na pohodlnou těžbu sutě.:-)

Konstrukce lanovky

V technické sekci jsem našel zajímavý odkaz na video, http://www.jeskynar.cz/technicka-sekce/clanek/video-alvek-arnika-cave v němž je představeno zajímavé řešení lanovky pro dopravu kbelíků s vytěženými sedimenty v komplikovaných prostorách.

Něco podobného by nebylo špatné na třetí propasti, kde se kbelík v úzkých partiích často zasekává. 

Dokumenty jen pro registrované

Dnes jsem "odveřejnil" i rubriku Dokumenty, Jsou tam nějaké novinky, které by ale beztak běžného návštěvníka nezajímaly. Týkají se hlavně naší skupiny, proto jen pro registrované.

Rubrika Mapy

Dnes jsem ukryl rubriku Mapy, nadále bude přístupná jen zaregistrovaným členům.

  Vkládám rozsáhlou dokumentaci k Nové Drátenické a Výpustku.  

 

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.