Vánoční dárky: Disto X2 a nová verze Therionu

Po fámách, dohadech, hospodských řečech a hlavně důkladném testování několika prototypů dnes Beat Heeb oznámil, že je k dispozici nová deska pro laserový dálkoměr Leica X310 přidávající funkci digitálního kompasu a sklonoměru alias DistoX2. Tentokrát se nejedná, jako v případě původního DistoX, o přídavnou desku, ale o desku kompletně nahrazující tu originální od Leica. To usnadňuje nejen kompletaci, ale Beatovi to také umožňuje mít celý přístroj "plně pod kontrolou". Spolu s DistoX2 oznámil Beat novou verzi podpůrné aplikace pro PDA - PocketTopo. Více zde: http://paperless.bheeb.ch

Doplnění od Beata Heeba: "The price for the upgrade board is 180Euro including shipping costs. In addition customs and taxes may be collected by your country. I can ship one or two kits at very low cost. Larger deliveries are much more expensive. So I prefer small orders. I have a lot of orders. It may need one or two weeks to pack and ship all of them.
You have to buy a Leica Disto X310 or E7400x and a non-magnetic LiPo battery. The board will not work with any other Disto Model. You have to integrate the upgrade board into the Disto. Opening and modifying the Disto will void the manufacturer’s warranty and is done at your own risk!

Takže, cena desky je 180 EUR vč. poštovného + celní řízení. Preferuje malé zásilky po jednom až dvou kusech. Má hodně objednávek, takže počítejte s dodáním po jednom až dvou týdnech. Samozřejmě potřebujete Leica Disto X310 nebo E7400x a nemagnetickou lithium-polymerovou (LiPo) baterii. Deska nejde použít v žádném jiném Disto modelu. Výměnu desky provádíte sami a na vlastní triko, otevřením a modifikací Dista přicházíte o záruku Leica.

Další novinkou je pak nová verze mapovacího software Therion 5.3.12, která vyšla přesně po roce v neděli 22.12. Obsahuje převážně opravy nejrůznějších chyb nahlášených uživateli. Více zde: http://therion.speleo.sk

 

Průměr: 4 (hlasujících: 4)
-

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Speciální nemagnetický

Obrázek uživatele msluka

Speciální nemagnetický LiPo akumulátor dodává jenom jedna jediná firma. Protože tyto baterie dle nových předpisů mohou doručovat mezistátně jenom certifikované spedice, tak nejlevnější doprava z USA pro jednu baterii přijde na 2,5násobek ceny baterie. Objednal jsem jich proto 10, budou tady tak za 14 dnů, doufám. Cena v ČR 600 Kč s dopravou. Slovensko po domluvě.

Potřebujete také připájitelnou mikroUSB zásuvku. Ta by ale měla být běžně k dostání v obchodech se součástkami. Když tak je ji možné nahradit koncovkou kabelu, návod pošlu na vyžádání.

Super, právě jsem objednal

Obrázek uživatele Štěpán M.
Super, právě jsem objednal moduly a koukám po te LiPolce. Měl bych potom zájem o dva kusy. 

Ahoj koupil bych baterie do

Obrázek uživatele Tonda H.
Ahoj koupil bych baterie do dista .... kde na tebe šeženu Martine Kontakt?

Fšude

Obrázek uživatele Sluka

Fšude ;)

 

martinsluka@mac.com 

mikroUSB konektor pre

Obrázek uživatele msluka

mikroUSB konektor pre DistoX2:

MikroUSB konektory, ktoré sa dajú samostatne kúpiť sú extremne malé na manipuláciu a spájkovanie. Konektory už pripojené na dostičku plošného spoja sa kúpiť nedajú, aspoň som žiadny taký neobjavil. Preto asi najjednoduchšie bude kúpiť predlžovaci mikroUSB kábel, vypreparovať zásuvku a prispájkovať ju pomocou drôtov, červeného a čierneho, ako je na schéme. Nakoniec zalepiť tavným lepidlom, aby sa zásuvka nemohla pohybovať.

obrázky:

http://tinyurl.com/nqkuf4m
http://tinyurl.com/q6yco7w

Distodeska je nyní

Obrázek uživatele TaRanTuLe
Distodeska je nyní dodávána včetně mikroUSB, takže kutilství navíc odpadá :-)

Ahoj, budu objednavat

Obrázek uživatele Dalda

Ahoj,
budu objednavat akumulator do dista, nechce se pripojit jeste nekdo aby postovne nevyslo draz nez samotna baterka?

D. 

Jsou na cestě. 20 ks. Budou

Obrázek uživatele Sluka
Jsou na cestě. 20 ks. Budou na Speleofóru.

18 Apr

Obrázek uživatele sluka

18 Apr 2014 

07:32:59 

Prague 

Shipment Received At Tnt Location 

Ahoj lidi,  3. - 5.

Obrázek uživatele Hrabě

Ahoj lidi,

 3. - 5. října 2014 bude na Javoříčku  Setkání jeskyňářů. Možná by stálo za úvahu, aby se tam sešli i "mapéři" a pokecalií o značkách a vyměnili si zkušenosti s Therionem a Lochem. Co myslíte, má to smysl? Mám se o to postarat? A co navrhujete?

Radek (Hrabě)

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.