mapování

Therion verze 5.1.14

- -

KONEČNĚ funguje kontextuální menu (pravé tlačítko myši) a dají se vypnout neaktivní scrapy!!!

Download Therion 5.1.14 

Další "kombajn" na mapování - Fluke 424D Laser Distance Meter

- -
Na webu se objevilo další zajímávé zařízení použitelné pro mapování v podzemí http://www.fluke.com/Fluke/usen/Laser-Distance-Meters/Fluke-424D.htm?PID=74290. K eleganci DistoX tomu ale chybí přenosy přes Bluetooth a spolupracující aplikace na nějakém přenosném zařízení. Na druhou stranu to vypadá na komerčně vyráběný produkt a ne nějaký DIY. Cena a informace kde to koupit nejsou...

Leica Disto A3 2 ks úplně nové

- -
Pokud scháníte Disto A3, tak 2 ks úplně nové mají na: http://tinyurl.com/84eeozg

Rybářský sonar při mapování??

- -
Kolegyně, Kolegové, zkoušeli jste někdo použít pro mapování podzemních jezer s volnou hladinou rybářský sonar a případně s jakými výsledky? Napadlo mne to z důvodu, že olovnicí se můžou minout důležité rysy terénu, kdyžto takhle by se snad nic nepřehlédlo.

Hodnocení přesnosti plánů jeskyní

- -

Jamarska zveza Slovenije (obdoba naší ČSS) vydala soubor závazných  návodů jak evidovat, měřit a pojmenovávat jeskyně (viz připojený soubor navodila.pdf).  Jednou z podmínek naší činnosti na Krasu bylo řídit se těmito návody. Pokusili jsme se tedy o překlad do češtiny dvou pro nás nejdůležitějších návodů.

OCENJEVANJE NATANČNOSTI NAČRTOV JAM aneb "Hodnocení přesnosti plánů jeskyní"

v originále strana 22 navodila.pdf

PRIPOROČILA O KOMBINACIJI MERILA IN NATANČNOSTI NAČRTA aneb "Doporučení pro kombinaci měřítka a přesnosti plánu" v originále strana 23 navodila.pdf

DistoX - konečně konečné řešení?

- -

Zajímáte-li se trochu o používání nejrůznějších digitálních zařízení při mapování, jistě Vás zaujme nejnovější "švýcarská" modifikace dálkoměru Leica Disto A3. A v čem že je ta finta? Standardně vyráběný, cenově relativně dostupný a jeskyním poměrně odolný laserový dálkoměr dovybavil Beat Heeb tišťákem obsahujícím elektronický kompas, sklonoměr, bluetooth modul, mikroprocesor a 256 kBit EEPROM pro ukládání dat.

Loch v Bohumilicích, okr. Břeclav

- -
Loch v Bohumilicích, okr. Břeclav Mapování podzemních prostor
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.