Závrt u borovice

Jarní South punk (16.–18.3.2018)

- -

Po delší době jsem zase zavítal do jižní části krasu na základnu SHKB. Páteční večer byl dosti komorní, neboť krom mě zde byli už jen Zuzu, Zuzanáč a Kačka s Najdou. No aspoň se člověk trochu vyspal. Sobotní ráno přitvrdilo. Teplota spadla hluboko pod bod mrazu, a aby toho nebylo málo, přidal se i ostrý a tím pádem velmi svěží vítr. Zatím co ostatní jeli kopat na Zub, já jsem jel ještě vyzvednout Kučáka do Brna, což byla vcelku zábavná groteska v tradičním stylu. Cestou jsme naložili ještě Pyromana a po poledni dorazili k díře. Tady krom původních účastníků přibyl ještě Čenda z Býčiny.

Zuzunarozeniny aneb ten pravý jižanský punk (1.–2. 4.2017)

- -

Začátkem dubna jsem se zúčastnil pracovní akce na jihu krasu, která byla současně spojená s oslavou narozenin Zuzu a Bédi. Akce byla ohlášena na sobotu v 9:00 v Ochozu u Brna. Den před akcí mi Zuzu psala, jestli opravdu příjdu, na to jsem ji ujistil, že moje účast platí a uvidíme se v 9:00 v Ochozu. Zuzu mi ovšem oznámila, že nebudou v Ochozu, ale u nich na boudě.

Z jihu na sever a zpět (10.–12.6.2016)

Šklebákova úžina, Mechový závrt (foto Béďa)Páteční večer jsem prožil krom krátké zastávky u nás na boudě na základně Speleohistoriků. V sobotu po probuzení proběhl přesun k Zubu, kde už čekal Kuča, Standa, Čenda a vážená návštěva z Nového Zélandu - Ryan. Zatím co se ostatní rozdělili na jednotlivá pracoviště, já s Pavlem šel pod vedením Zuzu na exkurzi do Jižní. Po chvilce to Pavel vzdal a dál se pokračovalo jen ve dvou. Po prohlídce jsme se přidali k ostatním v bádacím úsilí. Zuzka se zakousla do čelby a já zavěšoval lódničky na lanovku. Po chvíli jsem byl vystřídán a tak jsme se Standou dolovali kámen trčící ve Vyve a bránící v jejím průstupu.

Víkendovka u kolegů ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno 25 - 27.3.2016

Jak bylo zmíněno v posledním příspěvku, tentokrát byl speleovíkend v krasu strávený u jeskyňářů působících na plošině Skalka ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno.

Termín: 25.3.2016 - 27.3.2016

Bádání od Dagmary až po ZuB (29.12.2015–2.1.2016)

- -

Silvestrovská povrchovkaNa sklonku roku nás to opět přitáhlo do krasu. Ve středu jsme s Honzou za vydatné pomoci Myotisáků (Luboš, Adam, Pepa) zabádali v Dagmaře. Na práci v propastech nás bylo málo, ale na odtěžování kamení z Dómu nádob a jejich ukládání do Jezevčí síně tak akorát. Přesouvali jsme tedy kameny a posunuli přípravy na těžební lanovku blíž ke svému cíli. Trasa je téměř volná, zbývá vytahat několik větších kamenů před deponií v Dómu nádob.

Sváteční týden v krasu s příslibem objevů (28.12.2013–5.1.2014)

základnaNa přelomu roku jsme si udělali zimní bádací týden, takovou malou náhradu za ten letní, kdy jsme většinu času věnovali opravě základny. V krasu jsme se scházeli velmi pozvolně, takže to pravé bádání vypuklo až v pondělí. Pestrá skupinka (zástupci ZO Dagmar, Moravský kras a Speleohistorický klub Brno) ve složení Honza, Milan, Dave Luv, Richard, Libor a já sestoupila do Propasti pod Kaplí v jeskyni Dagmar. Nikdo jsme ještě netušili, jak úspěšný den nás čeká.

Spolupráce na jihu...

- -
O víkendu jsem pobyl na jihu společně s Jozefem Krojerem ze sousední skupiny ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno.
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.