Ochozská jeskyně

Krasové šolichání (10.–12.11.2017)

Páteční večer jsem strávil na Myotisu, kde probíhaly přípravy na sobotní dřevoakci. Večer probíhal v klasickém duchu a tak o zábavu nebyla nouze. Zlatým hřebem večera bylo testování opravdu alternativního paliva jistým jedincem, jež se ukázalo ráno jako přinejmenším sporné. Ráno se všichni chystali na kácení a já vyrazil do Jedelské ventaroly vyvozit nějaké kolečka materiálu zbylého z poslední akce.

Za propastmi Ochozské jeskyně (18.–20.8.2017)

- -

Tentokrát jsem zavítal na jih krasu, konkrétně do Ochozské jeskyně. Dnešní akce byla zaměřena netradičně na prostoupení propastí, jimiž tato nejdelší jeskyně na jihu krasu disponuje. Po několika letech jsme slanili na dno propasti Pětadvacítka, na kterou navazuje propast Desítka pokračující do Kluzkých síněk. Po vylezení zpět do Balvanitého dómu jsme si prohlédli chodbu Záclonkovou a pokračovali Labyrintem přes propast Sedmičku a Pochvu k Německému sifonu. Přes něj jsme dospěli ke Smuteční vrbě a odtud pokračovali Hlavními dómy až ke spodnímu vchodu, jímž se naše skupina dostala opět na povrch.

Konec roku v krasu (27.12.2016–1.1.2017)

- -

cestou k Ochozské jeskyniPo Vánocích jsme se jako vždy slezli v krasu a čím byl Silvestr blíž, tím nás bylo v krasu víc. Ve středu jsme ještě jen tak vyklusávali, tj. dali jsme si povrchovou exkurzi přes Velkou dohodu, údolí Plánivského potoka, Děravý závrt až po lokality v Lipoveckém žlebu. S dalšími posilami jsme se ve čtvrtek už dostali k práci v jeskyni, samozřejmě v Dagmaře. Skupinka ve složení Jéňa, Vojta, Katarina, Honza, Aranka, Matouš a posléze i Golémek se pustila do odtěžování hlavní deponie z Dómu nádob. Proběhla tak první ostrá těžba za pomoci nové lanovky.

Výpomoc v Ochozské jeskyni (24.1.2016)

- -

ledová výzdoba v Hadici, Ochozská jeskyně (foto Šlimec)Když jsme při poslední akci u nás na základně s Béďou probírali stav prací za Zkamenělou řekou, padla i myšlenka na menší pracovku následující víkend. Slovo dalo slovo a příští neděli se scházíme na parkovišti pod Hádkem ve složení: Béďa 6-11, Standa 6-26 a já. Před pár dny napadl sníh a po cestě k jeskyni jsme si užívali krásy zasněžené krajiny. Zima a mráz se projevil i ve vstupní chodbě (Hadici), kde vyrostla krásná ledová výzdoba. Po příchodu na pracoviště jsem nestačil zírat, jak se vše od mé poslední návštěvy (listopad 2014) změnilo.

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.