Jaskyňa nad diamantovým vŕtaním

Malá Fatra: na vrchol Malého Kriváně a do podzemí u Šútova (27.–30.10.2016)

Malá Fatra (foto Aranka)Již na jaře jsme se domluvili, že využijeme prodlouženého volna díky státnímu svátku 28. října a vyrazíme na Malou Fatru. Výjimečně ne zcela do jeskyní, ale také do hor. Vyrazili jsme tedy ve čtvrtek po práci. Aranka se svou věčně žíznivou Fabií se vydala směrem do Olomouce, tady nabrala Matouše, Honzíka a u nádraží posledního člena osazenstva jejího vozidla - Golémka. Společně jsme pak vyrazili směr Varín. V Rožnově jsme ještě vyzvedli druhé auto s beskydskými kamarády, kteří se také nechali zlákat hřebeny Malé Fatry. Byli to Mart, Jana, Kedluben a zasloužilý otec Jindřich.

Malá Fatra: lom Kraľovany II, Salamandrová j. a asfaltová štola (3.–5.6.2016)

lom Kraľovany II, posezení se skupinou AragonitPrvní červnový víkend jsme se domluvili s klukama na návrat na Malou Fatru. Kluci si chtěli připomenout Jaskyniarsky týždeň, na kterém tu byli minulý rok. Sice jsme ze začátku trochu bojovali s obsazením, protože se to najednou nějak ostatním nehodilo, přesto nás jelo plné auto. Tři Dagmaráci (Matouš, Šlimec a má maličkost) a dva Jižani (Zuzu s Béďou). Spojení těchto protipólů se později ukázalo jako jedinečné. Od začátku cesty nás provázely vtípky (třeba když Zuzu skákala šipky do auta, jelikož nebyla dostatečně rychlá při nastupování) a ty skončily až v neděli naším rozloučením.

Malá Fatra (6.–7.2.2016)

hlavní hřeben Malé Fatry (foto Pěkná)V pátek večer mi Libor řekl, že pojedeme na delší výlet - do Tater. Lehce jsem se zděsila, ale pak jsem nadšeně začala balit. Sraz s dalšími byl v sobotu ve 4 hodiny ráno. Naštěstí jsem nemusela řídit, tak jsem cestu z větší části prospala. O to větší překvapení bylo, že z Tater se stala krásná Malá Fatra. Lehce zasněžená, ale stále se krásně dalo vyrazit na túru, na hřebeny. Kluci již měli plán vymyšlený - Jánošíkovy diery a pak pokud to počasí a cesta dovolí - Rozsutec.

Malá Fatra: lom Kraľovany II a Stratenecká priepasť (30.4.–3.5.2015)

hřeben Malé Fatry mezi Poludňovým grúněm a HromovýmJsou to už téměř 3 roky, co jsme naposledy navštívili podzemí Malé Fatry a dlouho plánovaný návrat se nám konečně povedlo zrealizovat. S prvním dohodnutým termínem jsme se sice trefili přesně do Speleomítingu, napodruhé to ale vše klaplo. Program byl domluven se skupinami Varín a Aragonit. Navíc jsme využili páteční státní svátek, a tak jsme mohli v osmičlenné sestavě poskládané napříč moravskými skupinami ve čtvrtek po práci vyrazit.

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.