Říčánkova skála

Úderná trojka na Řičánce

V sobotu 25.1. 2014 jsme se zase vydali zabádat na Řičánce. Slovo „zabádat“ již není tolik fiktivní jako dříve, kdy veškeré naše úsilí bylo upřeno k obnově sesuté šachty. Nyní je šachta v pořádku, zesílená ocelovými výztužemi kotvenými do skály a vyčištěná až na původní počvu. Za použití naši klasické těžební techniky (ruční vrátek, kladka, kolečka, okov a tři lidé – horník, nakladač a rumpálník) jsme se konečně dostali o necelé 2 m níže, než v době prvního průzkumu.

Pracovní akce na Řičánkově skále 8.9. 2012

Zitra, v sobotu, 8.9. 2012 v 10:00 pracovní akce na našem oblíbeném pracovišti.

Pracovní akce 12.5 na Řičánkově skále

V sobotu mezi 9 a 10 hodinou opět pracovní akce na naší oblíbené lokalitě, pokud se chcete kdokoliv přidat, jste více než vítáni.

Sobota na Řičánce

V sobotu se tedy uskutečnila pracovní akce na pracovišti pod skálou Gavaňou, kterou jmenujeme podle majitele bývalého lomu jako jeskyně Řičánkova skála. V úvodu by bylo vhodné připomenout, že pravá jeskyně byla objevena roku 1985 několika členy ZO 6-11 Královopolská a po několikaleté odmlce v roce 2007 znovuotevřena členy ZO 6-12. Po jejím znovuobjevení byla dutina zmapována a vchod opět zavalen.

Pracovní akce 19.11 na Řičánkově skále

- -
Tento víkend opět pracovní akce, na programu bude příprava výdřevy.

Pracovní akce 12.11 na Řičánkově skále

V sobotu opět pracovní akce. Budeme dřevit sondu, která byla na minulé pracovní akci (já, Michal, Pája) úspěšně dokopána do určeného profilu.

Pracovní akce 29.10 na Řičánkově skále

Tuto sobotu 29.10 se opět koná pracovní akce v 10:00 na našem oblíbeném pracovišti Řičánkově skále.


Minulá akce (15.10) byla velice vydařena. Sešli jsme se v relativně početné sestavě: ja, Roman, předseda, Michal a Franta. Těžba se protáhla až do setmění a dno sondy je zase o něco hlouběji, pomalu budeme muset začít uvažovat o posunuti výdřevy. Pote jsme se se přesunuli na boudu kde proběhla mini-exkurze do „Lesíku“ grilování atd... V neděli úklid a odvoz 10 pytlů odpadku z boudy!?!

Pracovní akce 15.10 na řičánkově skále

V sobotu 15.10 v 10:00 opět pracovní akce na Řičánkově skále, doufam že se sejdem v hojném počtu (ne jak minule kdy jsme na akci byli zase dva ja a roman)

Pracovni akce 17.9

V sobotu v 10:00 pracovní akce na Řičánkově skále. Pote se přesouváme na boudu kde bych chtěl provést uklid a reorganizaci hlavne horniho patra. Samozrejmosti je sobotni kalba.

Akce 1.5 2010 10:00 Řičánkova skála

V sobotu rano opět v 10:00 na ŘS. Po akci se na boudě plánuje upálení nějaké čarodejnice takže alkohol sebou.
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.