Rumbál

Vyklízení deponie z Propasti pod Kaplí a návštěva Křížovek (9.–11.3.2018)

Už v pátek se nás na základně sešlo pět, jenže z toho tři odešli k Němcům a odhodlaní k večernímu bádání v Dagmaře jsme zůstali jen já s Arankou. Najít pracoviště pro 2 v našich jeskyních není lehké, přesto jsme si na jedno takové v Dagmaře vzpomněli, a ač se tam v současnosti nebádá, zašli jsme to omrknout (samozřejmě s kopáčkem v ruce). Vytahali jsme odhadem jen nějakých 10 kýblů, i to stačilo k tomu, abychom se tomuto místu určitě ještě pověnovali, vypadá to nadějně ;-)

Rumbálový víkend: z overalů rovnou do kvádra a šatů (10.–12.3.2017)

- -

Díky Rumbálu se nás na víkend sešlo nezvykle moc. Hned v pátek jsem vyrazil pod Kapli kouknout na aktuální podobu čelby po poslední akci a zhodnotit, kolik lidí sem bude potřeba zítra poslat. Samozřejmě jsem hned i nějaký ten kámen vydoloval. V sobotu ráno se rozdělily úkoly a šlo se dělat, bylo nás dost, takže se bojovalo současně na několika frontách. Na základně Šmudla opravoval štít naší Boudy, tmelil díry, co tam loni nadělali sršni, zadělával otvory po ptácích, co tam dřív hnízdili, aby je to tam zase nelákalo, zkrátka aby v té základně přebývali jen jeskyňáři a ne kdejaká lesní havěť.

Návrat do Jedelského propadání? (11.–13.3.2016)

propadání V Jedlích, 2. ponor Jedelského potokaPáteční přípravu na Rumbál jsme po dřívějších zkušenostech nijak nepodcenili a z naší základny se přes Velkou dohodu a Němcovi postupně probojovali až na základnu Tartarosu (tedy jen ti nejvytrvalejší). Správně naladěni jsme se potom v sobotu mohli pustit do bádání. Teď už těžko přesně říct, proč jsme se tak rozhodli, ale nezamířili jsme jako poslední dobou obvykle do Dagmary, ale zatoužili si zpestřit program pracovní akcí v Jedelském propadání.

Kulturně-bádací víkend (13.–15.2.2015)

- -

Propast pod Kaplí, směrem ke dnuV krasu jsme se tentokrát sešli kvůli společenské akci zvané Speleorumbál. Na tento jeskyňářský ples jsme se poctivě připravili už v pátek u Němců. V sobotu jsme si pak čekání krátili bádáním v jeskyni Dagmar. Aranka s Jendou nejprve zkontrolovali vodní situaci v Propasti II, tam za 2 měsíce klesla hladina o pouhý jeden metr. Následné pokusy s házením blátivých koulí do škvíry ve dně propasti Desítka však ukázaly, že i tento drobný pokles stačil na to, aby bylo hypotetické dno Desítky bez vody (tedy aspoň místo dopadu vhazovaného bláta), neozvalo se totiž žádné žbluňknutí.

Náročný Rumbálový víkend (21.–23.2.2014)

- -

Propast pod Kaplí - dnoHned po příjezdu do krasu jsme se museli vypořádat se zákeřným spiknutím, dovolenou si totiž vzali jak U Němců, tak Pod hradem, v důsledku čehož jsme se dost nachodili krasovými žleby. Nakonec vše dobře dopadlo a večer jsme zakončili na základně u kytar (ani nepamatuji, kdy se tu naposled sešly 4 kytary) a u již zaběhlého koštu domácích vín všeho druhu. Zkrátka bylo potřeba pořádně naladit formu na nadcházející dva náročné dny.

One man show v Chodbě pionýrů (22.–24.2.2013)

- -
Speleo RUMbál

Sobotní bádání se neslo v komorním duchu (co se počtu pracujících týče). Jasnou volbou se stalo pracoviště v Chodbě pionýru v Dagmaře. Na konci chodby už od minula čekala hromada nakopaného materiálu, tak jsem ji ještě navršil. Při prohlídce jeskyně se u mě zastavil Cave s Danielou a pomohli mi dostat všechen předpřipravený materiálem z konce chodby na úložiště v Dómu nádob. Po vytažení 18ti lóden bylo z čelby vše odklizeno a přišel čas oběda.

Výročka, Speleorumbál a další aktivity (25.–27.2.2011)

zamrzlé řečiště u 1. ponoru

Páteční odpoledne probíhá klasicky, nejdřív návštěva paní Němcové a pak hudební večer na základně. V sobotu vstáváme poměrně brzo, do výročky ještě dost času, tak vyrážíme aspoň na povrchovku do Jedlí. Řečiště je na povrchu zamrzlé, pod ledem je ale slyšet tekoucí voda. Obhlížíme i okolní závrty a s překvapením zjišťujeme slabé výrony teplého vzduchu v závrtu č. 3. Tento závrt bohužel není moc perspektivní pro průnik za známé prostory jeskyně V Jedlích, půdorysně se nachází téměř nad chodbou za Klíčovou dírkou.

Speleo rum-bál

- -

Buďte u prvního ročníku konání nově vznikající kulturní a společenské tradice v Moravském krasu! Po loňském nultém ročníku letos startuje ostrá premiéra Speleo Rum Bálu - tanečně zábavního plesu jeskyňářů, pořádaného speleologickou skupinou Tartaros. Rumbál se koná 14. února v kulturním domě ve Sloupu a začíná v 19 hodin.

Hrát bude z loňska osvědčená kapela The Baskers, jejíž muzika rozhoupe všechna revmatická kolena ve Sloupském předsálí. Loni se čepoval rum ze sudu, tancovalo se, jedlo a pilo. Na programu je i kulturní vložka v podobě divadelního představení a tombola s hodnotnými cenami pro jeskyňáře.

Neváhejte a přijďte pozdravit krasové postavy v oblecích, obtančit jeskyňářky a popít v Baru u opice.

Termín: 14.2.2009
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.