Vymodlená

Odvoz kamení od Dagmary (19.–20.9.2015)

- -

kameny složené před jeskyní DagmarTentokrát se jednalo spíše o takovou miniakci. Po poslední pracovce zůstala u vchodu do jeskyně hromada kamení, kterou bylo potřeba odvozit k cestě. Kvůli tomu, že na tuhle práci stačí v pohodě dvě osoby, tak jsem se domluvil s Arankou na sobotní odpoledne. Bylo hezky, pracovní nadšení nechybělo a tak se za necelou hodinku hromada přesunula k cestě. Poté proběhl přesun na Michálku, kde byli nejen místní Milan a Libor, ale i Kuča od speleohistoriků.

Další kýblování z Dómu nádob (7.–9.8.2015)

- -

jeskyně Dagmar, kýblování z Dómu nádobSrpnový víkend v krasu byl téměř totožný s předešlou akcí. V pátek návštěva Němců, noční koupačka v Ostrovském rybníku (tentokrát nám k tomu padaly Perseidy) a sobotní ráno hrneme všichni do II. propasti natěšeni, jak tam dnes zabádáme. Ale stejně jako před 14 dny přichází zrada. Voda sice klesla, ale na dně se stále drží kaluž cca 10 cm hluboká. A to je problém, když má další těžba směřovat dolů. Opět žasneme, jak pomalu toto léto voda opadá.

Dagmarácký pracovní týden (3.–12.7.2015)

- -

DagmaráciJe tu po roce zpátky největší bádací akce naší skupiny, Dagmarácký pracovní týden. Po předešlých dvou letech, kdy byla značná část pracovního úsilí směřována do rekonstrukce základny, nadešel čas věnovat se primárně bádání v jeskyních. Naplánována je činnost především ve II. propasti a v Propasti pod Kaplí, kde se kromě postupu do neznáma počítá také s vynášením sedimentů pro další zkoumání odborníky. Bádací maraton začíná.

Dvoumužný víkend (13.–15.3.2015)

- -

Propast pod Kaplí, otvor ve dněTentokrát jsme do krasu vyrazili pouze ve dvou, já a Jenda. Po nezbytném vybalení jsme se vydali tradičně k Němcům, kde jsme snovali plány na sobotu. Sobotní ráno nás probudil Libor z Michálky, jestli se nechceme stavit do Vymodlené. Byli jsme samozřejmě pro a hned po snídani jsme vyrazili. Po prohlídce jeskyně jsme zamířili do Ztracené chodby, kde jsme nakopali 5 lóden a jejich obsah ukládali na mezideponii v Malém dómku. Po obědě jsme vyrazili konečně do Dagmary, kde jsme se věnovali dalšímu odkopávání v Propasti pod Kaplí.

Dřevoakce, Křížovky a výpomoc ve Vymodlené (19.–22.12.2014)

VymodlenáPředvánoční setkání bylo zaměřeno na přípravu dřeva pro nadcházející zimu. Počasí vyšlo výborně, v sobotu bylo krásně a teplo a až k večeru, když bylo vše hotovo, dorazila hlášená studená fronta. Dorazil i Milan s Anetou se zajímavou novinkou. Byli dnes na prohlídce Sloupsko-šošůvských jeskyní a hlásí: "Víte, že máte na Křížových jeskyních novou uzávěru?" Samozřejmě nikdo nic netušíme, takže hned plánujeme nedělní výjezd do Sloupu.

Severokrasové bádání (24.–28.10.2014)

jeskyně U Jedelské cesty - odkrytý vstupŘíjnový státní svátek vyšel pěkně poblíž víkendu, takže kdo mohl, natáhl si pobyt v krasu až do úterka. Třeba jako Honza, Kuba a já, v takovém počtu už se dá za 4 dny udělat něco práce, navíc s námi byli až do pondělí i Hotárci a na 2 dny se přidala Andrea. Aby nebyl program příliš jednotvárný (pracoviště v Propasti pod Kaplí v Dagmaře), každý den jsme si zpestřili i nějakou pracovní exkurzí. Stihli jsme tak i jeskyni U Jedelské cesty, Okrouhlík, Vymodlenou a Karhanův závrt.

a odtok z Vymodlené taky do neznáma

- -

přítok z neznáma do Vymodlené

- -

…ale také nečekaně velké prostory

- -
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.