vzpomínka

Jedelská ventarola: po desetiletích přidáváme další metry (25.–27.8.2017)

Před 14 dny nás po příjezdu do krasu překvapily popadané smrky a celkově probírka lesů v okolí základny. Tento pátek tu máme nachystáno další překvapení - příjezdová lesní cesta je srovnaná, muldy odbagrované a celá cesta je vysypána makadamem. Cestu k Němcům jsme s Arankou vzali oklikou lesem, abychom se podívali, kam až sahají terénní úpravy. Kolem Jedelského propadání cesta štěrkem ještě vysypaná není, ale bagr ji srovnával i tady, užší místa jsou rozšířena, v místě odbočujících lesních cest jsou zabetonovány plastové odvodňovací roury a je jasné, že i tady čeká cestu úprava povrchu. Trasa se klikatí dál lesem někam na Lipovec.

Po stopách Karla Absolona (16.–18.6.2017)

Letos 16. června uplynulo již 140 let od narození krasového badatele a popularizátora krasu, Karla Absolona. Při jarním listování kalendářem a zjištění, že tento termín vychází na pátek, se mi v hlavě začal klubat plán na nějakou vzpomínkovou akci při téhle příležitosti. Časem začal plán nabírat konkrétní obrysy a i přes malou účast se průchod krasem Po stopách Karla Absolona zdárně uskutečnil. V pátek jsme si dali sraz na ústředním hřbitově, kde jsme zapálili svíčku a tím započali naši vzpomínkovou cestu krasem z jihu na sever.

Dolezení komínu, svařování žebříků a Vzpomínka (26.–29.8.2016)

- -

natírání nových žebříkůV pátek po příjezdu neztrácíme čas a okamžitě s Vojtou a Jendou valíme do Dagmary. Chceme dnes dokončit vystrojení komína v Horním patře. A to se nám taky nakonec povedlo - úspěšně jsme se dostali přes poslední roztřepenou karabinu až do vrcholku komína a usadili nové kotvení. Co nám moc neudělalo radost, je zužující se vrch komínu zcela vyplněný sintrem. V zimě zaznamenaný průvan tedy neproudí z vršku komína, ale z některé pukliny v jeho stěně.

Vzpomínka, Dagmar, Křížovky a Bejčina (28.–30.8.2015)

jeskyně DagmarLetní akce jsou letos spojeny s téměř nadměrným množstvím podzemních badatelů, když se pracovní akce navíc sešla se Vzpomínkou, dojelo neskutečně mnoho lidí. Prvotní plán zaměstnat všechny práceschopné ve II. propasti jeskyně Dagmar padl hned v sobotu ráno. Při kontrole stavu zjišťujeme, že hladina neklesla, naopak o téměř 1,5 m stoupla. Pouštíme se do náhradního plánu a tím je už klasicky další zprůchodňování míst, kudy povede těžební lanovka.

Vzpomínka, pracovka, narozeniny (30.8.–1.9.2013)

Dagmaráci

Důvodů sejít se poslední srpnový víkend v krasu bylo hned několik. Kromě obvyklé Vzpomínky to byly hned čtvery kulatiny našich členů, které jsme po celý víkend průběžně zapíjeli. A nenechali jsme si ujít ani příležitost máknout v jeskyni. Pracovníků byl dostatek, tak se v sobotu rozdělujeme na několik skupin a každá jde zjistit aktuální stav na některém z našich pracovišť. Výsledky jsou popsány níže.

Další nezapomenutelná Vzpomínka (24.–26.8.2012)

Vzpomínka

Víkend jsme zahájili v pátek přípravou výdřevy a podvečerní výpravou k Němcům. Cestou jsme narazili na obří krtince - úložiště bahnitých sedimentů ze dna ostrovského rybníka. V hospůdce jsme se potkali s Hotárkama, dali pár piv a vrátili se na základnu, kde to mezitím ožilo. Kytaru držel v rukou Rosťa a kromě Ivy tu byli i Milan s Liborem. Oba teď bádají ve Vymodlené a přišli trochu nasát atmosféru na Dagmaře.

Vzpomínka a dvojité bádání k tomu (26.–28.8.2011)

Pod Kaplí

Po měsíční odmlce konečně zase v krasu. Program opět nabitý, takže do krasu vyrážíme už v pátek dopoledne. Při našem příjezdu byli na základně Hotárci, Rosťa a Iva. Po přivítání a vybalení všech věcí nás neúnosné horko rychle zahnalo do chladu jeskyně. Zamířili jsme s Jarynem do II. propasti jeskyně Dagmar zjistit, jak se zde promítlo sucho posledních dní.

16

- -
16
Nadřazené album: Staré fotografie

Zdeněk Pinďa Hasmanda - posezení k jeho nedožitým 51. narozeninám

- -

Jak tiše odlétne netopýr, nečekaně zhasne karbidka, tak tiše a nečekaně nás opustil kamarád...

Vážení kamarádi, kamarádky, jeskyňáři, dovolujeme si vás pozvat k posezení k jeho nedožitým 51. narozeninám. Sejdeme se na hřišti ve Vilémovicích 30.5.2009 v 18 hodin. Tak by to Pinďa chtěl!

ZO ČSS 6-21 Myotis

Zdeněk Pinďa Hasmanda

Termín: 30.5.2009
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.