Jaskyniarsky týždeň SSS

Jaskyniarsky týždeň na Strážově (21.–26.8.2018)

Jak už je poslední roky zvykem, nemohli jsme ani letos chybět na této centrální akci Slovenské speleologické spoločnosti. Letos se akce konala na konci srpna v nám dobře známé oblasti Strážovských vrchů. Zázemí bylo výborné, ideální prostor pro naše stanové městečko, ohniště, posezení s lavičkami... ale především vybraná společnost a nádherná okolní příroda. Za skupinu Dagmar jsme se zúčastnili v 5ti kusech a celkově bylo tentokrát z Moravského krasu hodně reprezentantů (Myotisáci, Speleohistorici, Královopolská, Speleoklub a Babičáci).

Jaskyniarsky týždeň ve Slovenském a Aggtelekském krasu (5.–9.7.2017)

Letos nás slovenští kolegové překvapili poněkud netradičním termínem tohoto setkání - částečně se překrýval s naším bádacím týdnem a ani na jedné akci několik z nás nechtělo chybět. Zpočátku neřešitelné dilema jsme nakonec rozlouskli tak, že jsme si od pátku do středy plnili bádací povinnosti v našich jeskyních a ve středu jsme se přesunuli k povinnostem exkurzním na Jaskyniarsky týždeň letos konaný na slovensko-maďarské hranici. Za skupinu Dagmar se nás letos zúčastnil rekordní počet (5 účastníků), těšili jsme se, jak trumfneme Myotisáky, jenže těch letos přijelo dokonce 6 (počkejte příští rok!).

Jaskyniarsky týždeň v Borinském krasu (17.–21.8.2016)

po výlezu z j. Veľké Prepadlé (foto Aranka)Na dlouho očekávanou akci jsme letos vyrazili ještě ve větším počtu než loni (Jenda, Aranka, Maty, Šlimec), nemohli chybět členové Myotisu v počtu 5 kusů, z Moravského krasu byly dále zastoupeny skupiny Speleologický klub Brno, Speleohistorický klub a Býčí skála, z Českého krasu tradičně Zlatokoňáci a určitě i někdo další. Hned první večer jsme od pořadatelů vyzvěděli, které jeskyně si nesmíme nechat ujít, co musíme vidět a dostali jsme i několik tipů, kam se máme chtít podívat za každou cenu, i kdyby se tam průvodcům nechtělo. Později jsme pochopili proč, jeskyně v Borinském krasu jsou totiž krásné a zároveň poměrně náročné.

57. Jaskyniarsky týždeň - Košarisko u Borinky - 17-21.8.2016

Dlouhé očekávaní slovenského setkání přátel podzemí se po roce opět naplnilo. Myotisáci se této události účastní už léta letoucí a letošní  57. Jaskyniarsky týždeň nebyl výjimkou. Štafetu organizace si tentokrát převzala ZO SPELEO Bratislava, která nachystala zázemí přímo v jejich místě působení a to v osadě Košarisko u Borinky na jižní části Malých Karpat.

Termín: 17.8.2016 - 21.8.2016

Jaskyniarsky týždeň na Malé Fatře (19.–23.8.2015)

Jaskyniarsky týždeň ve Varíně (foto Šlimec)Letos jsme se tohoto setkání jeskyňářů na Slovensku zúčastnili v podstatně větším počtu, za skupinu Dagmar ve třech lidech (Šlimec, Jéňa, Maty), Myotisáci byli čtyři a spolu s dalšími jedinci z Moravského krasu a tradičně početnými Zlatokoňáky měla ČSS opravdu hojné zastoupení. Akce se letos konala ve Varíně a organizátory byly místní speleokluby Varín, Jaskyniarska skupina Adama Vallu, Žilinský jaskyniarsky klub a Aragonit.

Jaskyniarsky týždeň v Malužinej – krátké ohlédnutí (30.7.–3.8.2014)

55. JT v Malužinej (foto D. Kleberc)Do Malužinej v Nízkých Tatrách jsem se dostal ve středu s Bídou a připojil se k Myotisákům, kteří tu drželi stanové pozice už od pondělka. Z Moravského krasu tu byla nejpočetněji zastoupena právě ZO Myotis, za celou ČSS tu měli nejhojnější zastoupení Zlatokoňáci. Celý tábor byl situován na zelené louce, okolo lesy, hory a jeskyně, v táboře několik ohnišť, výčep, zastřešené posezení... ideální podmínky.

53. jaskyniarsky týždeň SSS

53. jaskyniarský týždeň se tentokrát konal netradičně mimo území Slovenska - v dolině Kościelisko nedaleko Zakopaného v polských tatrách. Ve složení Semiš, Dušan, Bohouš a já jsme vyrazili o 2 dny dříve.

Sbíráme se po cestě...

Sbíráme se po cestě...

51. jaskyniarsky týždeň SSS − Špania Dolina

Podrobnosti naleznete na webu Speleoklubu Banská Bystrica - http://speleo.sk/doku.php?id=jt2010:jt_2010

Je potřeba se přihlásit do 30. 6. 2010. 

Jelikož to bývá akce hodnotná a odkaz se špatně hledá, dovolil jsem si ho umístit sem.

Pavel 

 

Termín: 28.7.2010 - 1.8.2010
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.