Jaskyniarsky týždeň SSS

Jaskyniarsky týždeň ve Slovenském a Aggtelekském krasu (5.–9.7.2017)

Letos nás slovenští kolegové překvapili poněkud netradičním termínem tohoto setkání - částečně se překrýval s naším bádacím týdnem a ani na jedné akci několik z nás nechtělo chybět. Zpočátku neřešitelné dilema jsme nakonec rozlouskli tak, že jsme si od pátku do středy plnili bádací povinnosti v našich jeskyních a ve středu jsme se přesunuli k povinnostem exkurzním na Jaskyniarsky týždeň letos konaný na slovensko-maďarské hranici. Za skupinu Dagmar se nás letos zúčastnil rekordní počet (5 účastníků), těšili jsme se, jak trumfneme Myotisáky, jenže těch letos přijelo dokonce 6 (počkejte příští rok!).

Jaskyniarsky týždeň v Borinském krasu (17.–21.8.2016)

po výlezu z j. Veľké Prepadlé (foto Aranka)Na dlouho očekávanou akci jsme letos vyrazili ještě ve větším počtu než loni (Jenda, Aranka, Maty, Šlimec), nemohli chybět členové Myotisu v počtu 5 kusů, z Moravského krasu byly dále zastoupeny skupiny Speleologický klub Brno, Speleohistorický klub a Býčí skála, z Českého krasu tradičně Zlatokoňáci a určitě i někdo další. Hned první večer jsme od pořadatelů vyzvěděli, které jeskyně si nesmíme nechat ujít, co musíme vidět a dostali jsme i několik tipů, kam se máme chtít podívat za každou cenu, i kdyby se tam průvodcům nechtělo. Později jsme pochopili proč, jeskyně v Borinském krasu jsou totiž krásné a zároveň poměrně náročné.

57. Jaskyniarsky týždeň - Košarisko u Borinky - 17-21.8.2016

Dlouhé očekávaní slovenského setkání přátel podzemí se po roce opět naplnilo. Myotisáci se této události účastní už léta letoucí a letošní  57. Jaskyniarsky týždeň nebyl výjimkou. Štafetu organizace si tentokrát převzala ZO SPELEO Bratislava, která nachystala zázemí přímo v jejich místě působení a to v osadě Košarisko u Borinky na jižní části Malých Karpat.

Termín: 17.8.2016 - 21.8.2016

Jaskyniarsky týždeň na Malé Fatře (19.–23.8.2015)

Jaskyniarsky týždeň ve Varíně (foto Šlimec)Letos jsme se tohoto setkání jeskyňářů na Slovensku zúčastnili v podstatně větším počtu, za skupinu Dagmar ve třech lidech (Šlimec, Jéňa, Maty), Myotisáci byli čtyři a spolu s dalšími jedinci z Moravského krasu a tradičně početnými Zlatokoňáky měla ČSS opravdu hojné zastoupení. Akce se letos konala ve Varíně a organizátory byly místní speleokluby Varín, Jaskyniarska skupina Adama Vallu, Žilinský jaskyniarsky klub a Aragonit.

Jaskyniarsky týždeň v Malužinej – krátké ohlédnutí (30.7.–3.8.2014)

55. JT v Malužinej (foto D. Kleberc)Do Malužinej v Nízkých Tatrách jsem se dostal ve středu s Bídou a připojil se k Myotisákům, kteří tu drželi stanové pozice už od pondělka. Z Moravského krasu tu byla nejpočetněji zastoupena právě ZO Myotis, za celou ČSS tu měli nejhojnější zastoupení Zlatokoňáci. Celý tábor byl situován na zelené louce, okolo lesy, hory a jeskyně, v táboře několik ohnišť, výčep, zastřešené posezení... ideální podmínky.

53. jaskyniarsky týždeň SSS

53. jaskyniarský týždeň se tentokrát konal netradičně mimo území Slovenska - v dolině Kościelisko nedaleko Zakopaného v polských tatrách. Ve složení Semiš, Dušan, Bohouš a já jsme vyrazili o 2 dny dříve.

Sbíráme se po cestě...

Sbíráme se po cestě...

51. jaskyniarsky týždeň SSS − Špania Dolina

Podrobnosti naleznete na webu Speleoklubu Banská Bystrica - http://speleo.sk/doku.php?id=jt2010:jt_2010

Je potřeba se přihlásit do 30. 6. 2010. 

Jelikož to bývá akce hodnotná a odkaz se špatně hledá, dovolil jsem si ho umístit sem.

Pavel 

 

Termín: 28.7.2010 - 1.8.2010
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.