Speleofórum

Údolím Luhy na Speleofórum (20.–22.4.2018)

- -

Letošní Speleofórum jsme zahájili tak trochu jinak - v plánu bylo vzít si v pátek půl dne volna a po poledni vyrazit s báglem na zádech pěšky z Protivanova směrem do Sloupu. Akce se nakonec nikdo z kamarádů nechytl, tak jsme šli jen já s Ari. A nemělo to chybu. Brzy jsme se dostali k pramenu Luhy, který je přímo v terénu označen jako pramen Punkvy, protože je Luha nejvydatnější zdrojnicí Punkvy. Jinak každý přece ví, že Punkva vzniká někde v Amatérské jeskyni.

Speleofórum (20.–23.4.2017)

Naše Bouda začala ožívat již ve čtvrtek a to z jednoho prostého důvodu - od pátečního rána měla probíhat Valná hromada České speleologické společnosti. Mezi prvními tedy byli na Boudě Hotárci a Matouš. V pátek se naši pánové vydali jednat, projednávat a hlasovat, výsledek se dočtete v zápisu z jednání. Odpoledne se začali objevovat další Dagmaráci: Aranka, Rosťa s Ivou, Mart. Jenda a Šlimec dorazili do krasu již po obědě a do Sloupu vyrazili pěšky.

Speleofórum 2017, aneb víkend v Hlubokáči 21-23.4.2017

- -

Čas letí a je tu další speleofórum. Další příležitost vidět všechny přátele podzemí pěkně pohromadě (nebo spíše na hromadě). Akce se odehrává na obvyklém místě ve Sloupě a tradičně pod záštitou ZO 6-16 Tartaros.

Termín: 21.4.2017 - 23.4.2017

Speleofórum (22.–24.4.2016)

- -

SpeleofórumV sedm jsem vyrazil z Brna a stíhací jízdou pospíchal do krasu. Po příjezdu na základnu následovalo rychlé pozdravení s ostatními a přestup do Šmudlova vozidla, které odjíždělo směr Sloup na hlavní náplň tohoto víkendu - Speleofórum. Po zahájení v tradičním duchu následovalo vítání a probírání klasických témat. Sobotní ráno po snídani se naše posádka opět přesunula do Sloupu, kde je na programu pasáž přednášek a prezentací objevů, postupů a celkově novinek z uplynulého speleoroku.

Dubnové počínání na Myotisu

Během uplynulého měsíce se za našich služeb nic zásadního neodehrálo, ovšem v krasu jsme se někdo otočili téměř každý víkend.

Termín: 2.4.2016 - 24.4.2016

Valná hromada a Speleofórum (23.–26.4.2015)

2. ponor Jedelského potoka (foto Šlimec)Letošní Speleofórum bylo obohaceno o páteční mimořádnou valnou hromadu, na které se měly sladit naše stanovy s novým občanským zákoníkem. Přes drobné komplikace s dopravou jsme se s lehkým zpožděním s Termitem do Sloupu nakonec dostali. Po nezbytném projednání, doplnění, přečtení a odsouhlasení nových stanov a organizačního řádu se ještě zrušily nefunkční základní organizace, posvětil se vznik nových a bylo sjednoceno názvosloví všech organizací - jsme Česká speleologická společnost, základní organizace 6-08 Dagmar.

Speleofórum a exkurze do Křtinského údolí (25.–27.4.2014)

- -

jeskyně Mariánská (foto M. Hnízdo)Celý víkend jsme věnovali výhradně Speleofóru. Od pátečního 3D promítání, přes sobotní přednášky, vyhlášení ocenění za rok 2013, až po nedělní exkurzi, kdy jsme zavítali do pro nás málo známé střední části Moravského krasu. Konkrétně do jeskyní Mariánská a Nová Drátenická. Nejdřív povrchovka s průvodci, ti nám vysvětlili souvislosti mezi jeskyněmi, nejnovější postupy, ukázali mapy a nakonec návštěva podzemí. Tak to má vypadat, spokojenost, děkujeme průvodcům.

Speleofórumácký víkend

čelba Jelikož jsem z civilizace do Krasu utekl v pátek před obědem, rozhodl jsem se, že se zastavím prvně do Holštejna na oběd. Na místě zjišťuji, že nejsem jediný, kdo dostal obdobný nápad, protože stejným směrem jde i Dušan z Myotisu. Tak usedáváme u jednoho stolu a rozebíráme u oběda co se kde stalo a co je nového. Po jídle se vydáváme každý svou cestou. Dušan pomalu do Sloupu na Speleofórum a já na Michálku. Na Michálce je již Milan a Aneta. Kde jsme se motali asi do sedmé a pak jsme vyrazili taky na Speleofórum do Sloupa. 

Speleofórum, exkurze i bádačka (19. –21.4.2013)

Speleofórum

Do krasu dorážím v pátek večer. Beru to z Baldovce pěšky přes Holštejn a se zastávkou u Rasovny. Bílá voda v Nové Rasovně v nastávající noci tajemně hučela, podle stop na březích řečiště byla její hladina původně ještě o metr výš. V okolí Staré Rasovny se nad zemí držela hustá mlha a v příkopu pod skalou stále leží hromady sněhu. Na základně už čekali Rosťa s Ivou, ostatní dorazili až ráno.

32. ročník Speleofóra je za námi

- -

Je za námi 32. ročník tradičního Speleofóra - jedné z nejvýznamějších akcí České speleologické společnosti (ČSS). Účast byla hojná, prezentace kvalitní a družba mezi jeskyňáři příkladná :) Gratulujeme oceněným:

  • Cenu za nejvýznamější objev v ČR si (od předsednictva ČSS i od účastníků Speleofóra) tento rok odnesla ZO ČSS 7-02 Hranický kras za objevy v Hranické propasti.
  • Cenu za nejvýznamější objev učiněný členy ČSS v zahraničí (od předsednictva ČSS i od účastníků Speleofóra) obdržela ZO ČSS 6-14 Suchý žleb za objev první české tisícovky Iron Deep na Maganiku v Černé Hoře.
  • Cenu za nejlepší přednášku získala opět ZO ČSS 6-14 Suchý žleb za prezentaci objevů v propasti Iron Deep.
  • Pro cenu za nejlepší vystavený poster si přišel Vlastislav Káňa a kol. za prezentaci paleontologických výzkumů v Barové jeskyni.
  • Pro cenu za nejlepší článek ve sborníku Speleofóra taktéž Vlastislav Káňa a kol. za paleontologický výzkum v Barové jeskyni.
  • Zvláštní cenu Speleofóra udělilo pak předsednictvo ČSS příkladné kooperaci několika ZO ČSS při výzkumu Petzoldových jeskyní v Českém krasu (ZO 1-04 Zlatý kůň, 1-11 Barrandien, 1-05 Geospeleos).

Během tohoto Speleofóra byly také předána významná ocenění (čestná členství, medaile za zásluhy) členům ČSS, udělená Valnou hromadou ČSS v loňském roce.

Ještě jednou velká gratulace všem a zase příští rok....

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.