Slovinsko

Slovinsko – Expedice Kačna jama – Reka exploration 2017

- -

Kačna jama - Chodba Deseti jezer

Termín: 15.7.2017 - 23.7.2017

Sabotin – vojenské muzeum pod širým nebem

V roce 2015 uplynulo rovných 100 let od začátku Sočské fronty a vzhledem k tomu, že Sočská fronta výrazně poznamenala značnou část Slovinska, plánovali Slovinci významné oslavy.

Slovinsko - jaro 2015

- -

Jarní Slovinsko 2015

 část první, pracovní

 

Vyšla kniha Geologija Krasa

Na světě najdeme mnoho krasů, ale pouze jeden je možné nazývat Krasem s velkým K. Leží v jihozápadní části Slovinska a dal jméno mnoha podobným vápencovým územím.

34. TRIKOTNIK PRIJATELJSTVA - TRIANGOLO DELL'AMICIZIA - DREIECK DER FREUNDSCHAFT

VABILO-ANRUF-CHIAMATA-VOLANI-VOLANIE-POZIV-HIVAS

 

SLO = Na to srečanje vabimo tudi jamarje iz držav nekdanje skupne Avstro-Ogrske države. Če bo dovolj udeležencev, bo to postalo tudi 1. srečanje jamarjev z skupno zgodovino naših prednikov. Pred 100 leti se je začela 1. svetovna vojna, ki je v naših krajih združila naše stare starše v skupnem krvavenju in umiranju . Vabljeni v miru

 

Termín: 20.6.2014 - 22.6.2014

Prosincová Možnica?

ZASNĚŽENÁ MOŽNICA

Pro zpestření předposledního adventního týdne jsme zvolili “jistotu”. Výstup na bivak Modonutti Savoia a následně zamakat v propasti C26-Maličká. Navzdory ukázkovému počasí jsme se však přes hromady sněhu do C26 nedostali a byli jsme rádi, že jsme se doplahočili do boudy. ODKAZ NA KRÁTKÉ VIDEO NA KONCI ČLÁNKU.

Postup v C26-Maličká

ŘEZ C26 MALIČKÁNevědomost, kam může vést C 26 Maličká, se postarala v průběhu září o několik bezesných nocí. Tomu jsme museli učinit přítrž, takže jsme vyjeli znovu směr Julské Alpy!

Možnica

Makáči ze ZO 6-04 Rudice

Na předposlední srpnový víkend jsme uspořádali malou expedici na Planinu Možnica v Julských Alpách. Předpověď počasí byla uspokojivá a tak nic nebránilo v odjezdu.

 

 

Možnica

Tak jsme se konečně dočkali! Dnes v 19:00 odjíždí část Rudické skupiny na expedici na planinu Možnica. V plánu je potrénovat vertikální pohyb v jeskyních. Jako lokality poslouží propasti C11 a C12 Sladoled. Ve Sladoledu údajně před několika lety roztál ledový špunt, který bránil v průstupu. Nové prostory se však pro nedostatek materiálu probádat nepodařilo. Snad budeme mít více štěstí. Držte palce. ;-)

Okraje mapových listů Komen-33 (2B 22-33), Komen-34 (2B 22-34) a Komen-35 (2B 22-35)

- -

Okrajové listy

Na listech map Komen-33, Komen-34 a Komen-35 je zájmová oblast občiny Miren-Kostanjevica reprezentována pouze úzkým pruhem území při severním okraji těchto listů. Zbývající většinová část těchto mapových listů pak spadá do občiny Komen, správní jednotky (upravna enota) Sežana, a je již mimo oblast našeho zájmu. Jižní část mapových listů zaujímá území Itálie. Všechny údaje a informace o listech Komen-33, Komen-34 a Komen-35, uváděné v této zprávě, se proto týkají pouze tohoto pruhu území náležejícího k občině Miren-Kostanjevica.

 

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.