Temnica

34. TRIKOTNIK PRIJATELJSTVA - TRIANGOLO DELL'AMICIZIA - DREIECK DER FREUNDSCHAFT

VABILO-ANRUF-CHIAMATA-VOLANI-VOLANIE-POZIV-HIVAS

 

SLO = Na to srečanje vabimo tudi jamarje iz držav nekdanje skupne Avstro-Ogrske države. Če bo dovolj udeležencev, bo to postalo tudi 1. srečanje jamarjev z skupno zgodovino naših prednikov. Pred 100 leti se je začela 1. svetovna vojna, ki je v naših krajih združila naše stare starše v skupnem krvavenju in umiranju . Vabljeni v miru

 

Termín: 20.6.2014 - 22.6.2014

Okraje mapových listů Komen-33 (2B 22-33), Komen-34 (2B 22-34) a Komen-35 (2B 22-35)

- -

Okrajové listy

Na listech map Komen-33, Komen-34 a Komen-35 je zájmová oblast občiny Miren-Kostanjevica reprezentována pouze úzkým pruhem území při severním okraji těchto listů. Zbývající většinová část těchto mapových listů pak spadá do občiny Komen, správní jednotky (upravna enota) Sežana, a je již mimo oblast našeho zájmu. Jižní část mapových listů zaujímá území Itálie. Všechny údaje a informace o listech Komen-33, Komen-34 a Komen-35, uváděné v této zprávě, se proto týkají pouze tohoto pruhu území náležejícího k občině Miren-Kostanjevica.

 

Slovinsko jaro 2010 - jak to viděl Uzel

Subjektivní Uzlův deníček z jarní průzkumné  expedice do Slovinska je vytvořen formou komentovaných fotografií. Deníček uvidíte po kliknutí na obrázek z Zelškich jam.

Slovinsko podzim 2009 - jak to viděl Uzel

- -
Subjektivní Uzlův deníček z podzimní mapovací expedice do Slovinska je vytvořen formou komentovaných fotografií.

Členové podzimní výpravy - 2009

- -
Členové podzimní výpravy - 2009
Nadřazené album: Slovinsko 2009

Slovinsko podzim 2009 - podle Přebrala

- -
Toto je vylíčení událostí, které se odehrály na podzimní Expedici Kras ve Slovinsku. V řadě detailů nejspíš není zrovna přesné a vyčerpávající, ale pokud to někomu nestačí, má holt smůlu a moh to všechno vidět na vlastní oči, kdyby jel taky. Na druhu stranu je ale samozřejmě třeba, aby i ti, kdo nejeli, viděli, jak jsme dobří, takže budu brát mírné ohledy i na externí čtenáře a začnu představením oblasti a účastníků.

Slovinsko jaro 2009

- -

V roce 2009 slavíme takové malé výročí. Již je to deset let co jsme prvně vyjeli do Slovinska do oblasti Krasu a od tohoto roku se datují naše zprvu nesmělé bádací krůčky v občině Kostanjevica-Miren.  A jak slavit jináč než uspořádáním další pro tentokrát hledací expedice do Krasu.

Slovinsko podzim 2008 (první a druhá část zprávy)

- -

část první, jako již tradičně oslavující naše pracovní výsledky

Další výjezd do slovinského Krasu se uskutečnil ve dnech 20.9.-28.9. a zúčastnili se ho Cimbál, Uzel a Tomáš Koza z ČendaTetína, Martin Vítek st., Martin Vítek ml. a Franta Jakubec z Vratíkova, Čenda Pavelka a Petr Prokeš z kroužku mladých přírodovědců Speleoklubu Týnčany a z Lublaně dorazil ostravský emigrant Jirka.
Během šesti pracovních dnů se nám podařilo zmapovat celkem 26 jeskyní, propastí a kaveren o celkové délce blížící se 1 km. Jako vedlejší aktivity jsme uspořádali pro místní mladé jeskyňáře kurz mapování, užívání GPS a střílení pyroptaronami. Část výpravy se také pokusila o průnik do viditelných volných prostor jedné z propástek (zatím neúspěšně),

Expedice Slovinsko jaro 2008 - podle Přebrala

- -

Sobota 29.3.2008 
 V sobotu v Podolí vstávám ve čtyři, jedu k bankomatu, u pumpy kupuju jídlo na cestu, na Čendu a jeho mocné PřebralIveco před domem čekám. Předloni přijel o hodinu dřív, tentokrát se nehodlám nechat zaskočit. Čenda s Petrem nakonec stíhají příjezd v rámci nastavené akademické čtvrthodinky, nakládáme, pokračujeme na jihovýchod.

Mapový list Komen-25 (2B 22-25)

- -

Území listu Komen-25 je ve směru V – Z vymezeno souřadnicemi Y = 5 396 500 až 5 398 750 a ve směru S – J 

Komen 25

souřadnicemi X = 5 076 000 až 5 078 000. Plocha listu činí 6,75 km2.Na území listu se nacházejí obce Temnica, Novelo a Vojščica. V rámci občiny Miren-Kostanjevica zahrnuje oblast mapového listu Komen-25 katastrální území Temnica, Vojščica a při severovýchodním okraji listu část katastrálního území Lipa. 

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.