Slovenský kras

Jaskyniarsky týždeň ve Slovenském a Aggtelekském krasu (5.–9.7.2017)

Letos nás slovenští kolegové překvapili poněkud netradičním termínem tohoto setkání - částečně se překrýval s naším bádacím týdnem a ani na jedné akci několik z nás nechtělo chybět. Zpočátku neřešitelné dilema jsme nakonec rozlouskli tak, že jsme si od pátku do středy plnili bádací povinnosti v našich jeskyních a ve středu jsme se přesunuli k povinnostem exkurzním na Jaskyniarsky týždeň letos konaný na slovensko-maďarské hranici. Za skupinu Dagmar se nás letos zúčastnil rekordní počet (5 účastníků), těšili jsme se, jak trumfneme Myotisáky, jenže těch letos přijelo dokonce 6 (počkejte příští rok!).

Slovenský kras - Silická planina - 17-20.11.2016

Tak...už jsme celé 4 týdny nevyrazili nikam do světa. To je normálně prostě pohroma a vrchol lenosti. Zalezlí jak sysli vychlastáváme jen na vlasním písečku. To se ovšem rázem všechno změní a opět vyrazíme rozdávat Moravský úsměv k našim bratrům na Slovensko.
Termín: 17.11.2016 - 20.11.2016

Archeologové ve Slovenském krasu

Jasovská j.16.-19. září 2008 se v Košicích uskutečnila X. mezinárodní konference: Popolnicové polia a doba halštatská. Nosným tématem konference byly interakce kultur popelnicových polí a kultur doby halštatské ve střední Evropě. Konference se konala v budově Slovenské akademie věd, Watsonova 47, s podporou Košického samosprávního kraje. Kromě přednášek věnovaných nekrasovým oblastem se vyskytl jeden, který byl věnován Moravskému krasu, jmenovitě se jednalo o nález bronzového kopí z Kanic, o kterém poreferoval M. Salaš z MZM Brno.

Jeden den byl věnován také exkurzím do okolí Košic.

Záchranná akce na lokalitě Hučiaca vyvieračka

Dva české jeskyňáře, kteří uvízli v jeskyni ve Slovenském krasu, se podařilo vysvobodit. ČTK to dnes potvrdila Leona Mihalová ze slovenského hasičského sboru v Rožňavě. Oba muži jsou silně podchlazení, ale jiná zranění nemají. Více na:

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.