netopýři

Vyklízení deponie z Propasti pod Kaplí a návštěva Křížovek (9.–11.3.2018)

Už v pátek se nás na základně sešlo pět, jenže z toho tři odešli k Němcům a odhodlaní k večernímu bádání v Dagmaře jsme zůstali jen já s Arankou. Najít pracoviště pro 2 v našich jeskyních není lehké, přesto jsme si na jedno takové v Dagmaře vzpomněli, a ač se tam v současnosti nebádá, zašli jsme to omrknout (samozřejmě s kopáčkem v ruce). Vytahali jsme odhadem jen nějakých 10 kýblů, i to stačilo k tomu, abychom se tomuto místu určitě ještě pověnovali, vypadá to nadějně ;-)

White nose syndrome (WNS)

- -

WNSPřišlo mi mailem: White nose syndrome je nedávno objevená choroba netopýrů, jejíž nejnápadnější příznak je bílá plíseň na čenichu netopýra. V Americe na následky této choroby uhynulo již více než milion netopýrů, jak se bude vyvíjet situace v Evropě, zatím nevíme. Tato otázka je předmětem intenzivního sledování. Pomoci můžete i Vy.

Další informace v přiloženém letáku níže a na webu ČESONu - http://www.ceson.org

12. Evropská noc pro netopýry

Evropská noc pro netopýry se odehraje v prostředí Sloupsko šošůvských jeskyní. Bude probíhat formou prohlídky jeskyní, pozorování netopýrů a povídání o nich. Bude možno zakoupit také publikace o netopýrech.

Termín: 6.9.2008

Evropská netopýří noc na Chlumu 2008, 4. ročník

Vážení přátelé, příznivci jeskyní a netopýrů,
dovolte abychom Vás pozvali na 2 akce bezprostředně na sebe navazující, které proběhnou v bývalém lomu Na Chlumu u obce Srbsko v sobotu dne 30. srpna 2008.

1) "RWE Transgas Net. Blíž přírodě". Slavnostní odhalení naučné tabule Lom na Chlumu
2) Evropská netopýří noc na Chlumu 2008, 4. ročník

Termín: 30.8.2008
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.