Výroční Petzold 15.2.2014

Autor: Libor Faitl

Zdař Bůh všichni kopáči!

U příležitosti výroční schůze ZO 1-11 Barrandien proběhne dne 15.2.2014 v sobotu v Petzoldovo jeskyních masívnější akce, kdy bude atakován rekord co se týče největšího počtu kopáčů - dosavadní je rovných 30 osob. Tímto si tedy dovolujeme pozvat případné zájemce, kteří se neštítí lopatky, kyblíku, jeho obsahu a souvisejících pohybů. Sraz tradičně v 9:00h v Petzoldově lomu. Zajištěn bude gril - vuřty, klobásy, steaky apod. tedy s sebou.

Průměr: 4 (hlasujících: 1)
-

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Podzemnici,jelikoz městys

Obrázek uživatele kutalka

Podzemnici,jelikoz městys Plzen je na jeskyne chud ,rozhodla jsem se ,ze obohatim sebe i jine a jeskyni vydloubam. Dloubam malou Petrovskou diru,ktera byla cetniky zavalena kameny a zeminou. Četnici tak ucinili,by omezili aktivitu loupezniku.. Pak se tam vyskytovali v dobe plastove nejaci kluci,kteri tam natahali bordel. Vse uz je venku a ted se nachazim mimo dobu plastovou,a uz asi v puvodni četnicke vrstve. Nachazim ruzne dutiny ,ba i krasny piskovcovy zakrouceny sloup. V techto mistech je to plazivka. Vedle jeskyne se nachazi jakesi propadlo,ale uz asi davno se tak stalo,roste z nej strom. Potrebovala bych radu,a odborny geologicky pohled na dilo me .Hledam nekoho z Plzne,kdo by poradil. Jsem zena nemlada,leč udatna. Prolezla jsem kdysi sama Nevřen a Luftwafe kryt. Mala Petrovska dira,se lze docist Plzenske podzemi.,fotky jsou z doby pred kutanim. Mohu zaslat svoje z doby kutaci,jest ale mnoho co vynositi. krausovamarie@email.cz  diky za radu.

 

?????????????????????????????

Obrázek uživatele speleology
??????????????????????????????????????????????????

Proč otazníky? Já fandím

Obrázek uživatele francimus
Proč otazníky? Já fandím a držím palce. Žena Kutalka Udatná chce zřejmě radu (kam kopat), jistotu (zda strop nespadne na hlavu), pomoc při tahání kýblů (jeden sám nikdy nic nezmůže. No tak Plzeň kua já to mám z Krna daleko... francimus

Ave Francimus,netreba mne

Obrázek uživatele kutalka udatna

Ave Francimus,netreba mne pomoci s materialem,rady jsou mi potrebne. Obnazeny piskovcovy sloup jest korinky provrrrrrrtan. Obnazuji,stale chatrnejsi material.Po Plzenskych jeskynarich ni vidu,ni slechu.

Na FCB krausova marie -potulna zdravotni sestra, jsem nejake fotky zverejnila,ten zakrouceny sloup. Ten je uvnitr a provran korinky neni. Kejchnu-li avse se sesune,toz bude sargofag!!! 

salve

Otazníky měly znamenat,

Obrázek uživatele Libor
Otazníky měly znamenat, že mi nebyla vůbec jasná souvislost komentáře-dotazu s výše uvedeným avízem na akci v Petzoldu. O Petrovské díře jsem v životě neslyšel, a potom ti četníci a loupežníci...a ve finále, z Plzně též nejsem (taky to mám poměrně z ruky). Ale nedalo mi to a na webu jsem tu loupežnickou díru vygooglil a ejhle, hned jsem byl o něco chytřejší. Obzvláště mě dostala povídka (pověst?) na blogu Luboše Kofaly (http://luboskolafa.blog.idnes.cz/c/249866/Petrovska-dira.html), která vyvrcholí nečekanou pointou v úplně poslední větě: "Co se nikdy nedozvěděli, že Vejvoda je na cestě zdržoval, jenom kvůli tomu, aby stačili z jeskyní odnést svoje úlovky a poklady." Vřele doporučuji  tuto skasku k přečtení. Velice trefně je v ní totiž parodována realita naší soudobé české společnosti. Jinak ale též přeji paní Kutalce mnoho vytrvalosti a nadšení v jejím bohulibém snažení - minimálně odstranění sedimentární vrstvy z doby plastové je vysoce záslužné. A kdo ví, třeba pod vrstvami četnickými najde i něco z těch loupežnických "úlovků a pokladů", které již odnésti nestihli. A propo, i v Plzni by měla fungovat jeskyňářská skupina ČSS "ZO 3 - 02 Jeskyňáři Plzeň". Možná zkusit obrátit se na ně pro výpomoc a odborný geologický pohled. Tak mnoho štěstí v dalším bádání a Zdař Bůh!

Omlouvám se panu Kolafovi,

Obrázek uživatele Libor
Omlouvám se panu Kolafovi, nechtěně jsem jej v odpovědi přejmenoval na Kofalu, teď na to koukám.
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.