Vítejte na stránkách základní organizace České speleologické společnosti 6-04 RUDICE. Nalezne te zde informace o dění na Rudické plošině ve střední části Moravského krasu.

TUMPEREK SEDMILETÝ

Tumperek - půdorysPo několikaleté odmlce opět krátký příspěvek o pokračujících pracích v propadu Tumperek. Od posledního příspěvku z roku 2013 a dosažené hloubky něco přes 25m se toho mnoho událo.
Odmakali jsme mnoho stovek hodin, vytáhli tisíce kýblů matrošu, a ... no, však to všichni znáte :-) Stávající stav vykazuje hloubku 48m a na příští akci snad zase nějaké přibydou.

Andy's valí dál!

-
Ucastnici akce po vylezu z doury-foto Bradek

Po více jak půlroční odmlce, jsme na sklonek léta naplánovali další, již desátý, výjezd na kopečky pod Dachsteinem a Krippensteinem. Tentokrát jsme se snažili akci zorganizovat v jiném duchu než obvykle. Zpravidla jsme jezdili v komorním tří-čtyř členném týmu, což již předurčuje poněkud omezené možnosti aktivit. Po oslovení takřka dvou desítek makáčů a několikaměsíčním plánování, se vykrystalizovala skupina sedmi borců, kteří si to chtěli pořádně užít :-) A taky se povedlo!

Na dně Andy´s cave?

-
Svítání u |Gjaid Almu

„Tak jsme zase tady Andýsku“ říkám si v hlavě, když prolézám vstupní meandr, který ústí nad Honzovu studnu. Několik metrů před sebou slyším Šustění Mattesova overalu a u vchodu do propasti se ještě šteluje Zdenál Dvořák. Ano, jedeme to zase ve třech, ačkoli ještě před čtrnácti dny to vypadalo, že nás bude šest. Přijeli jsme už včera a před spaním na našem obvyklém Gjaid Almu jsme si udělali vynášku ke vchodu.

Termín: 29.1.2016 - 31.1.2016

Podzemí Budapešti

Celá výprava před Vacska cave

Již dlouho neproběhl celo-skupinový výlet, ale loni jsme se to rozhodli změnit. Jako vhodná lokalita byla zvolena Budapešť. Díky Romecovým kontaktům se podařilo domluvit jak ubytování, tak pár ochotných Maďarských jeskyňářů, kteří nám dělali průvodce. Tímto bych jim ještě jednou za nás všechny chtěl poděkovat. 

 

 

Explorace v Andy’s Cave & Seewand

-


GjaidsteinSkončily prázdninové radovánky, dětem opět začala škola a to je znamení, že je nevyšší čas začít plánovat další akci do Andy’s Cave. Tentokrát se nám daří sestavit skupinu 4 účastníků, což je na naše poměry skupina počtem nadprůměrná. K standardní dvojici Bob a Mattes se přidali Majkl a Štěpán Mátl. Cílem akce je prozkoumat některou z již částečně známých, ale do konce neprozkoumaných větví za „Bivakem“.

Video z Iron deep 2014

Iron deep 2014 Tak jsem to konečně sestříhal! Přeji příjemné pokoukání :-)

ODKAZ NA VIDEO

Odkaz na článek

Bob 

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.