Historické podzemí

North Of Heaven: Lakustrisch Stollen … aneb wejkend s rumákama, krkavci a sněhulákem

Po značně dlouhé odmlce, jsme se velice rádi zase vrátili k severnímu revíru St. Nördlichen Berg. Zvědavost o stavu soustavy starých děl v profáraném kopci nás vytáhla z tepla rodinného krbu daleko na sever mezi germánské barbary, chladné Baltské proudy větrů, zemi hnusného počasí a ošklivých žen. Zatraceně dlouhá cesta, jako by nás dovedla do jiné doby s permanentní mlhou, zbytky sněhu a pešly, co se

North Of Heaven : Himmel Berge Stollen

Letošní počasí moc zimu nepřipomíná. Inu, pro nás jest to velmi dobré. Žádný sníh, teploty nad nulou, prostě počasí ideální pro výpravu na daleký sever do lokality North Of Heaven. Hlavní „spouští" pro podzemní lotroviny byl tentokrát Ajfel, který celou akci zorganizoval a navnadil nás na zatopené části systému chodeb SDD. A tak dvě posádky Speleos Guános v ranních hodinách směle vyráží na dalekou cestu do země Germánské. Únavná, dlouhá cesta s již tradičním blouděním, byla zkracována veselím v autech a zastávkami s kapkou zdravé ostudy. Z politických důvodů nemohu blíže popsati cestu, ba ani samotnou lokalitu. Za pochopení vřele děkuji.


Tentokrát sami, bez německých kolegů jsme jeli sestoupit do podzemí North Of Heaven. Naším úkolem bylo naplánovat ponor do částí systému Himmel Berge a zhodnotit transport potápěčského materiálu. Dále bylo zapotřebí vytvořit foto-dokumentaci a spustit video-sondu do zatopené chodby  pro potápky na předúnorový briefing.


Za Druidy s novou fototechnikou a biosvětlem

Opět nás to po docela dlouhé době táhlo na sever mezi germánské barbary, nakyslou zkvašeninu a jejich mýtické podzemí. Nakoupili jsme nezbytné zásoby na dlouhou a strastiplnou cestu, plnou nástrah šílených ženštin a drsné krajiny.

Auto nacpané nezbytným cajkem, foto-technikou, svačinami, expedičním bahnem, třemi plnými pytli pozemského světla, rychlostí doslova ďábelskou vyráželi jsme na cestu ku hranicím jiného světa...

Feldspatstollen

Rozhodli jsme se jednoho dopoledne využít hezkého předjarního počasí a zalézt před sluncem raději někam pod zem. Vyrazili jsme tedy něco nafotit do jedné z nesčetných štolek v našich západních Sudetech.  Ivan sice prskal, že cesta od auta je delší jak 100 metrů a to že On neujde, ale nechal se přemluvit a ten jeden kilometr přece jen zvládl, vydatně si pomáhajíc cigárkem, které k němu tak nějak přirostlo..

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.