Speleo Four Rum 2012 - „ Rum Ń Roll“… aneb druhý ročník a „kurwááá“ stále na živu… (prostě Ukázaná platí!)

Autor: Ivan Kletečka

Ou jééééééé!!!! A je to tady!!! Rok se s rokem sešel a znovu nastal čas s velkým „Č“, pro soukromé speleo setkání kamarádů a spřátelených speleoklubů Speleoskupiny Guáno, tedy přesněji speleo-sabbath Four Rum. Již „druhý“ ročník, se konal v sobotu 31. 3. 2012 (od ranních hodin), opět na území krčmy U Gárdnerů v historickém městečku Loket nad Ohří.

Technické a pořadatelské přípravy začaly již na počátku února. Po vzoru Jirky Bartošky, jsem se i já jako ředitel sabbathu snažil, aby festival dokumentačních projektů a samotné setkání speleo-přátel z různých koutů republiky, bylo na úrovni vyhovující i odborníkům na slovo vzaté. Na prvopočátku bylo osloveno a pozváno spousty přátel z různého druhu pozemí a vod. Jářku vše klapalo jaksi náramně v pohodě… až podezřele v pohodě… Nicméně, ještě 14 dní před Four Rum 2012, bylo nahlášeno 108 účastníků. Nátlak na technické zabezpečení, byl opravdu na posrání. Obavy o prostory na setkání a ubytování byli zatraceně na místě a mě se jaksi začala potit pleš ba i jiné místa na těle…

Bohužel díky několika neodkladným problémům, zdravotním stavům, časem expedic, dojení selat, mega-vopic, velbloudí chřipce a jiným aktivitám se muselo několik speleoklubů a jiných přátel omluvit. Joooo, tak už to prostě chodí…Ale i přes mnoho nezdarů se na setkání objevilo spousta nádherných speleo kamarádů! Ve večerních hodinách se dovršil počet cca.70 lidí.(na společné fotografii nejsme všeci!) Sešlo se několik nádherných projektů na promítání, z nich mělo převážnou část svou premiéru! Samotné promítání odstartovalo v 15:00 hodin a s menšími přestávkami se neslo, až do pozdních nočních hodin. Projekce vystupujících autorů, byla natolik zajímavá, že i při posledních vystoupení, bylo naprosté ticho a účastníci bedlivě naslouchali. To je jaksi taková malá-velká odměna pro mě a autory projekcí. Inu stálo to za vidění až do samotného konce! Ou jééééé!!!

Na Speleo Four Rum 2012 se dostavil: převážná část Speleoskupiny Guáno, a pááár zástupců ze speleoklubů: sesterský Speleoklub Permoníci (ZO3-05), Speleoklub Trias, Speleoklub Geospeleos, Speleo-potápěči Kladno, Speleo-potápěči Chomutov, SpeleoTeam Zewel, Klub Krasová Deprese, Speleoklub Brno, Speleoklub Býčí skála, Potápěčský klub Osac (technic dive), Poťápky Sokolov, jeskyňáři z Posázaví (Zlatý Kůň), jeskyňáři z Kungurské ledové jeskyně (Rusko), skupina Jižanská podzemní Kóta 100+ naši  (- m. kam to až jde…) a další…

Soutěž Speleo Photo a Video projekt Four Rum 2012 :

Ano, i my po vzoru slavných speleosetkání, jsme vytvořili tvůrčí soutěž. Ceny byli lákavé! A to dva lístky do bordelu, 100 litrů Sidolu a hlavní cena Zlatý Bobr (plastika prďáckého roztřapeného bobra, ve velikosti 1:1, Bohuny Mašťákové). ÁÁÁHaaa (technická)!!! Jenomže všechny projekty, byli naprosto perfektní!…a tak nastalo dilema… odborná podplacená komise složená z kapacit, byla těžce nerozhodná…. Takže, kdo to dostane??? Inu dopadlo to následovně: dva lupeny (volňásky VIP) do bordelu kdosi švihnul, po domluvě s výhercem (potají) šlo 100 litrů Sidolu na charitu a hlavní cenu Zlatého Bobra, jsme omylem rozflákali při transportu do krčmy. Takže se moc omlouváme… Příští rok to bude lepší a dáme si větší pozor! Neváhejte a klidně se zúčastněte! Ou jééééééé!!!

 Jak to vypadalo v sále se můžete dozvědět z fotek Víti třeba tady: http://pipca1.rajce.net/For-Rum_2012

 

Je mě velkou ctí, Vám představit program promítacích projektů, které byli na Speleo Four Rum 2012. Tak tedy, Ou jéééé :

1.     Slavnostní zahájení a přivítání všech účastníků a páár informačních pešlů. Provede sám ředitel Four Rum 2012 a presidento Speleos Guána Ivan „dědek“.

 

2.     Jeskyně MORDLOCH (cave diving). Krátký video dokument Speleos Guána z oblasti Švábské Jury. Projekt od: Dědek a Brutusák. POZOR: Premiéra!!!

 

3.     Expedice „Vecchio Speleoputana Spinterogeno“ Italia 2012. Povídání o veselých trampotách Speleos Guáno, jak bylo „tenkrát“ v Trieste krasu, obohacené fotografiemi. Projekt od: Dědek, Skipi, Karlos- X.

 

Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

4.     „? Zapomenuté ?“..  vzpomínka na podzemí ze severu…... Povídání + fotografie historické podzemí Cínovec. Projekt od: Venci „jižanský Pandrhol“ Premiéra!!!

 

5.     Ponor do zatopené štoly CHRUSTENICE. Video dokument do -100 m.. Projekt od : Honza Enčev (Speleo potápěči Kladno)

 

6.     (I)LEGÁLNÍ PRŮZKUMY PODZEMÍ. Povídání a fotografie v brutálním podání dech beroucí…maso! Projektk od : Iwan Rous (Speleo klub Liberec)

 

Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

7.     SLÁVA A KONEC HLUBINNÉ TĚŽBY ŽÁRUVZDORNÝCH JÍLOVCŮ. Povídání s doprovodem (best)fotografií od mistrů KRASOVÉ DEPRESE! Projekt od : Martin Přibil. Video premiéra!!!

 

8.     Ponor KOBÁNIA (cave diving) Maďarsko. Video dokument + fotografie z ponoru do zatopené fabriky. Projekt od: Honza „Spáchal“

 

Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

9.     Expedice „SELSKEJ DVORSKEJ“ canyoning Švýcarsko 2011 . Dramatické až hrůzostřašné vyprávění + video dokument …o těch co přežily a dneska z toho „kukaj“. Projekt od: Karlose-X (ZEWL Team)

 

10.  AŽ NA DNO ZA ŽELEZEM. Povídání+ fotografie o vrakovém potápění HODNĚ HLUBOKO kdesi v Baltu. Projekt od : Petr „Kent“ Leitner (Potápěčský klub Osac)

 

Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

11.   Expedice „ SPELEO MAŃÁNA PROTEUS“ Istria 2011. Povídání+fotografie+hodně brutální „pešlový“ video o nevídaných trampotách šesti statečných Guános. Autor videa : Jirka Tolarů. Projekt od : Dědek a Lájoš.

 

Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

12.   Expedice „ ZA NEJMENŠÍM SAVCEM SVĚTA“ Barma a Kambodža 2012  . Vyprávění doplněné fotografiemi a videi o dobrodružné expedici dvou světově známých dobrodruhů, speleologů, botaniků a symbiózních manželů Pavli a Přemka Tájkových. Premiéra !!!

 

    Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

13.   Expedice KAČNA JAMA 2011. Video dokument z dílny kameramana a režiséra Tomáše Galáska. Dokument představí členové expedice a hlavní potápěč expedice Honza Enčev (Speleo potápěči Kladno). Premiéra!!!

 

14.   ZÁCHRANNÁ AKCE KAMARÁDA MILDY. Povídání + fotografie o bohužel smolné výpravě do jeskyně Javorinka (Slovensko -Tatry) a o samotné záchraně kamaráda Mildy. Projekt od : Igora „Dr. Skála“+ Kuba  (Speleo klub Brno)

 

    Čas pro komerční rumovou přestávku a doplnění korbelů pivákama.

 

15.  Ordinskaya Cave  (cave diving) Permský kraj Rusko Ural. Nádherné video z křišťálové vody. (Russian academy of sciences ural branch) Premiéra!!!

 

16.   Ponor do jeskyně SLZY ARKÓNY (cave diving). Video dokument z naší potápěčské lokality Speleos GUÁNO Fränkischen Schweic . Záběry nových zatopených prostor. POZOR !: Premiérové video!!! Projekt od : Dědka, Brutusáka a Mrtváka. ….TO NEJLEPŠÍ NA KONEC (zamrazí ale i pohladí, není vhodné pro mladistvé a těhotné ženy……)

 

Velká děkovačka mnou udělená :

Krčma U Gárdnerů : za prostory a za důvěru nerozbourání restauračních prostor krčmářce Jitušce : za vynikající a nelehkou práci, Všem členům Speleos Guáno: za to že jsou !!!, Všem speleokamarádům, kteří dojeli na setkání a především těm, kteří vystoupili z vlastní projekcí a obohatili setkání Four Rum 2012, Kentovi za : granát z druhé světové války, ..Už méně Karlosovi, který ho se pokoušel zapalovat…,  Jardovi za : aparaturu a technickou podporu po celý večer, Kozlíkovi ST. za: nejlepší jeskyňářský guláš na světě, Skipimu za: logistickou sekci, SDH Loket za: prostory ku ubytování, punkové kapele Visací Zámek za: oficiální povolení pouštět skladbu „Rumová vánice“, používali jsme ji pravidelněji k ukončení komerční přestávky, Bohuně Mašťákové za: dobrovolné odlití jejího roztřapeného bobra, Všem našim manželkám, holkám a milenkám za: to, že to s námi nadále vydrží a tolerují nám spousty lotrovin (drží se stále hesla : „..je futr v prdeli, ale mám ho stále ráda! „..) . Prosím jestli jsem na někoho zapomněl…tak se omlouvám…!

Všem velice z celého svého srdce děkuji !!!!           

 

Závěr:

Joooo, tak jo… příští ročník Speleo Four Rum 2013, kurwááá BUDE !!!!! Oujéééééééééé!!!! Kde? Kdy? Proč? …. Jestli to přežijeme, tak se to příští rok snad dovíte ! 

 

Zdař Bůh

Ivan „dědek“ Kle. (president Speleos GUÁNO)                                 

Průměr: 4.9 (51 votes)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Díky za skvělou

Obrázek uživatele Víťa
Díky za skvělou produkci:-)) Byl to suuuupr večer...příští ročník s vámi zůstanu i na dopromítanou-snad budu už moct i hrát na kejtu...A hlavně rozebereme ty kiwi :-)))) Byla to pecka!!!!!!!!!!!!!

Nádherná videa a

Obrázek uživatele Anonym

Nádherná videa a fotografie ! Děkujeme za pozvání a super atmosféru. Bylo to opravdu moc pěkné a na další ročník se již velmi těšíme. Přeji mnoho zdaru!

PS. Ivane, příští rok se taktéž zapojíme do slavné soutěže. Inu Sidol se prostě hodí :-)  Fakt dobrýýý :-) !!! :-)

Pavel

Děkuji všem za kladné

Obrázek uživatele ivan.KLE.

Děkuji všem za kladné ohlasy, jak tady, tak na emailu. Trochu mě mrzelo, že nemohli dorazit všichni pozvaní...bohužel tak už to chodí... no, zatím to nebalíme a tak snad to vyjde příští rok. Každopádně, úroveň a kvalita projektů, ba i počty účastníků stoupají a tak příští ročník Four Rum bude dvou denní a konati se bude v drobet jiné oblasti, takže bude i možnost juknout pod zem či vodu. Držte palce ať to klapne !!!Ou jéééé!!! Jo a příště toho zlatého "bobra" odlejeme z gumy :-), sádra prostě není to pravé :-) ! :-)

 Takže znovu apeluji ... "Zachrňtééé bobryyy!!!! Ou jééééé!!!" :-)))

 Zdař Bůh

Ivan "dědek"

Koukám, dle programu

Obrázek uživatele Anonym

Koukám, dle programu přednášek, to muselo být velmi zajímavé. Celé setkání pojato humorně (viz článek-soutěž speleo foto a video), ale zároveň i odborně, to se mě líbí. Škoda, že vaše setkání je pouze soukromé.

Přeji hodně zdaru při dalších ročnících vašeho speleosetkání.

S pozdravem, Dan

Hooj!!Kam se na Vás hrabe

Obrázek uživatele Aleš Lenský

Hooj!!Kam se na Vás hrabe Speleofórum.Takhle bohatý a zajímavý program je super. No a ty perfektní ceny Bobr,Sidol a dva lístky do nevěstince :-) úžasné, každopáně lepší a veselejší nápad než krtek... Moc rádi přijedeme na další ročník. Kde zjistit informace? Je to možné? Ňáké video také dáme do soutěže :-) .

Aleš

Buď pozdraven Alši. Velmi

Obrázek uživatele ivan.KLE.

Buď pozdraven Alši. Velmi děkuji a pochvaly si cením. Ano, snažím se, aby setkání bylo i zajímavé po stránce projekce. Zatím se docela daří. Soutěž o Zlatého Bobra příští rok bude zas! Ale netuším, zda opět překecáme Bohunu, aby nám dala odlitek...bobří delakundala. :-) . Když tak odlijeme prdel Skipiho, to je také roztřapenej unikát. Neboj Krtečky nebudou :-) to už někde maj. Příští rok bude zase mezinárodní a zase o něco více navíc. Myslím, že to bude velmi zajímavé. Dokonce se sektání i prodlouží a tak bude možné juknout i pod zem či pod vodu. I-když Speleo Four Rum je čistě soukromé setkání, není problém se zůčastnit. Napiš-spoj se semnou na email (hlavní stránka webu Guáno).

Zdař Bůh

Ivan "dědek"

Zdáár! Kdy letos bude

Obrázek uživatele Anonym
Zdáár! Kdy letos bude Speleo Four Rum 2013 ??? Zatím nepřišel žádný e-mail. Díky. Zdeny

Speleo Four Rum 2013.

Obrázek uživatele ivan.KLE.

Speleo Four Rum 2013. Informace : Slavný speleo míting Four Rum, samozřejmě bude! Nyní se vyjednává místo konání. Všechny informace (přesné místo konání,datum, program a jiné), bude rozesláno e-mailem pro pouze pozvané přátele. Opět se jedná o soukromé mezinárodní speleo setkání, které bude doprovázeno dokumentační scénou a letos i exkurzemi do podzemí. Pevně doufám, že se letošní roční zadaří min.tak dobře jako ten předchozí a pozvaní speleo přátelé si udělají čas na wejkendové veselení s kvalitním projektem a posezením u škopků.

PS: Opět bude veleslavná soutěž o nejlepší projekt, hodnocená odbornou komisí. Ceny jsou velice lákavé! (putovní pohár z odlitého roztřapeného bobra, letos bude 200 l. Sidolu! a volné lístky do bordelu. Jako cena utěchy pro poslední místo je lístek na 16.mezinárotní speleologický kongres do poslední řady na stojáka. Porota vyhodnotí i Naděj roku, ten vyhraje 150 hodin nucených kopacích prací na Dyleňské jeskyni.).

Zdař Bůh

Ivan "dědek"

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.