Skeletons Of Society 2.mise „Objev a úspěch aneb Den D Zlomení Biče“ (Mine Diving)

Autor: Ivan Kletečka

Léto je tady a nastala ta pravá chvíle se vrátit do naší  vodní lokality Skeletons Of  Society  a pokračovat v průzkumných pracích dál. Klasicky nás již od rána doprovázel slušně vydatný déšť. Co se týče počasí, máme pravidelnou smůlu. Bestie Mrakomar je na nás vyloženě nasazený. My jsme Guáno, takže  nás už víc nikdo nemůže nas..t  a pod vodou je to stejně jedno.

Dle nových informací, které nám pustil jeden velmi starý místní muž, tak zde byla těžba zastavena roku 1929. Dle starých povídaček by měl být důl slušně rozsáhlý. Byli jsme taktéž upozorněni na možný výskyt naházených zbraní z druhé světové války. Naše nadšení stoupalo prudce vzhůru!

Pro menší počet zúčastněných Guános, byl zvolen pouze vstup č. 1 „Pláž Omaha". Voda měla oproti poslední misi příjemných 9° C. Pod 6 m klesala na 6° C, ale i to je v pohodě. Průzkum začal již v nástupní chodbě (délka 9 m.). Zde byl díky počáteční dobré viditelnosti po levé straně objeven středně velký dóm „Rympimpimpák" (hloubka max. 8,5 m.) s náznakem chodby, která je bohužel na vstupu zavalena. Pro detailní domlouvání  na další postup byla zvolena  „Šumachr kóta" (v letním období hloubka 1,9 m.), která se nachází v hlavním propadu „Kraví Oko".  Velmi lákavé a nadějné místo bylo po levé straně kamenného pilíře.  Tam směřovala naše první cesta a první naděje. A hle další objevné prostory!!! Nadšení!!! Následovalo pozvolné klesání do hloubky  9 m., kde jsme se ocitli v dómu „Orgasmatrons"  7 x 8 m. I přes velmi opatrný a pomalý  postup se  viditelnost snižovala velmi rychle. Po 10 minutách průzkumu, doslova po hmatu nachází Roman "Mrtvák" nepatrný vstup do chodby „Prašivkova chodba". Protažením se zúženým vstupem jsme se všichni postupně ocitli v zachovalé chodbě (šířka 1,5 m , víška 2 m ). Délka je zatím prozkoumána do 25 m. Viditelnost takřka nulová.  Díky malé kapacitě bubínku, jsme byli nuceni se vrátit. Bohužel velký bubínek zůstal doma..(bez komentáře). Na cestě zpět v dómu „Orgasmatrons", byla naprostou náhodou nalezena úzká chodba, která vede do dómu „Rympimpimpák" . S dvojčetem není možné prolézt. Pro zdolání chodby je nutné použít konfiguraci Sidemount a obě lahve tlačit před sebou. Zpáteční cesta na „Šumachr kótu" byla zdolána naprosto poslepu, díky hmatu a vodící šňůře.

Další postup průzkumu mířil na východní stranu pod  bývalý odvětrávací komín. Zde byly objeveny dvě další cesty postupu dál. První je „Bílá Okurka" v hloubce  8,6 m. Je zde náznak na chodbu,  jejíž vstup je velmi zúžený a z velké části zavalen, pokračování má, ale chce to vyndat mozek do pryč... Druhá cesta byla lákavější a o hodně příjemnější. Z velkého a prostorného dómu „Bota" , v jeho zadní části, vede přímo kolmo velká šachta "kross-prc-schachtt" kamsi do hloubky. Ponor  i přes nulovou viditelnost pokračoval do 13,5 m hloubky, kde  je šachta zakončena  suťovitým, kolmým dnem. Dále následuje pravděpodobně horizontální chodba. Bohužel, to nemohu potvrdit. Průzkum dna a stěn byl prováděn pouze hmatem. A tak je silně možné, že došlo k „přehlédnutí" malého vstupu. Návrat do teplejší  hloubky přišel vhod. Jako poslední část dolu byla prozkoumána severní větev. Zde se nachází opět suťovitý vstup zvaný „Hnusák" (hloubka na vstupu 7,5 m). Úzký vstup se pomalu rozšiřuje do větších rozměrů po všech stranách a hloubka zde klesá. Mám takový dojem , že tam dál je velká hala z dalšími postupy. Avšak, zde byl ponor ukončen. Docházel vzduch a morál na další práce či srandu. Nastal čas návratu.

Závěr. I přes letní období je voda velmi chladná a dosti zapáchá. To je hlavně díky tlejícímu dřevu a občasnému pádu zbloudilého zvířátka do vody. Snad díky těmto nepříjemným podmínkám, jsem dostal druhý den do uch slušnou infekci doprovázenou šílenou bolestí. Bohužel, taková je daň. Celkově ponor hodnotím jako velmi zdařilý úspěch,  plný nových objevů a proto dávám oba palce na horu. Některé cesty jsme ponechali vyvázané na příští misi. Taktéž jsme ponechali vodě předměty spojené s dolování i mimo něj (např."x" předměty, cedule s německými nápisy -zákaz vstupu a pod). Fotodokumentace byla díky špatné viditelnosti velmi obtížná a tak se spíše více točilo na kameru. Záběry jsou dosti děsivé a tak se mnohé muselo vystříhat pro oko veřejnosti.

Video z akce je zde: http://www.youtube.com/watch?v=LvLN3H9W-6U

SKELETONS OF SOCIETY 2. Mise  „Objev a úspěch aneb Den D Zlomení Biče" se zúčastnili tito Guános :

Potápěči (Team-bezmoci), dokumentace pod vodou : Ivan „dědek" , Roman „Mrtvák" , Honza „Sadam"

Technické zabezpečení, dokumentace povrch : Tonda „Kozlík" ST, Tomáš „Ajfel"

Zdař bůh

Ivan „dědek"

Průměr: 5 (42 votes)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Ivo, jóga s Gambáčem

Obrázek uživatele Puťas

Ivo, jóga s Gambáčem SUPER --prostě DIR = Guáno  :))))  Už se těším na video !!!! Foto jako vždy  Paráda !!!

Puťas //

Pro lačné zájemce a pro

Obrázek uživatele jarda.bartos

Pro lačné zájemce a pro ty, kteří nemají strach je k dispozici zburusu nové video z akce "Skeletons of Society - 2.mise" na téhle adrese a kanálu speleoguano na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=LvLN3H9W-6U

 ...aneb sračky nad hlavou....

 Zdárec guános

Jarda

Parádní video

Obrázek uživatele Puťas

Parádní video !!!Blahopřeji k úspěchu! Ta viditelnost je fakt nic moc a to co tam plave...no prostě bez sucháče bych tam nevlez. A asi to bude trochu místy úzké ?? Nic pro mne. Při dalším ponoru Skeletons Of Society hodně štěstí a mnoho dalších úspěchů!!! Já zústanu raději u vraků :))

Puťas DIR

 

Ufff, jste normální

Obrázek uživatele Pádlo

Ufff, jste normální šílenci!!! Ale, klobouk dolů!!!! fotografie, video a článek je velmi dobrý! Hodně štěstí Guáno!!! Rád bych viděl ty censurované snímky. Zajímavé!

J. "Pádlo"

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.