Rock Cave Black in Black

Autor: Ivan Kletečka
Rubrika: FRANCKÝ kras

Dostalo se mi lákavé nabídky od Norimberských kamarádů ze speleoklubu Cave G. C.  k návštěvě jeskyně Black in Black. Za účelem prohlídky a fotografování. Prostě nedokážu říci NE. A tak se jelo... Každopádně je to už dlouhá doba co naše mlsné kroky, zamířily do krasové oblasti Altmühltal. Z politických důvodů a ochrany lokality nemohu popsati blíže lokalitu. Děkuji za pochopení.

Věru veselá, drobet též úderná čtyřka, kupodivu tentokrát bez provozních problémů ve veleslavné sestavě : Dědek, Kozlík ST., Mrtvák a Ajfel rozrážela cestu vstříc dobrodružné cestě s kapkou chmelomoku, jako pro případ první pomoci. Ale, čistě z vědeckého hlediska. To dá rozum !

Jeskyně je celoročně uzamčena a pouze na den návštěvy, byla pro nás otevřena. A přes to, byť mi to mozek nebere, musí zůstati v utajení. Inu dobrá. Respekt. Jeskyně není nijak velká, pouhých 359 m a s podprůměrnou náročností. Velký význam má svou bohatou historií a černobílou výzdobou, která dostala zabrat z dob dávných. Člověk si ji vzal do merku již v dobách pravěku a jak čas nemilosrdně plynul, než do dob elek. svítilen, jeskyně byla obdařena černou barvou od zplodin hoření. V 50. letech, zde proběhly rozsáhlé archeologické práce, které prokázaly užití jeskyně člověkem v několika obdobích. Všechny nálezy jsou umístěny v Norimberském muzeu. A to včetně kostí pravěkého médi. V 18. st. měli v jeskyni klubovnu loupežníci, kteří trýznili nedalekou obchodní cestu. No a poslední úder zasadil dnešní kretén, rádoby „skurpikaso", který se zvěčnil v prvním vstupním dómu jakousi barevnou čmáranicí. Ale „hrdina" to byl, zaplať pánbů pouze do prvního dómu a díky dalším vyšším nárokům jeskyně se dál nedostal. Od roku 2001 je jeskyně pro ochranu uzamčena na trvalo. Což je jen a jen správně! Můj osobní názor je, že všechny horizontální jeskyně mají být uzamčené. Díky malým nárokům vlezu jsou ohroženi lidskými kretény. Vertikální a vodní jeskyně jsou v bezpečí před člověkem - dobytek. Domnívám se, že jeskyňář by to nikdy neudělal.. I když kokotou jest všude dosti... Bohužel...

Na provizorním parkovišti jsme se posilnili vydatnou sváčou, Já půlkou krávy, Mrtvák iontovým „Gé" a Ajfel ředkvičkou a Kozlík jak jinak šnyclem. Pochod v úboru, 600 metrů. sršel humorem a historkami plných pešlů. Snad jenom místní včelař netušil co se děje a kam se derou čtyři pošuci v červeném do lesů a hájů. Poznámka: betelně znal Biene Mája!!! Což potěšilo a dodalo sílu do kroku.

Jeskyně je tvořena několika středně velkými dómy, menšími vertikálami a parádníma plazivkama. Za zmínku stojí určitě 15 m. kabel vysokého napětí, který je osazen brutálními oky na pomoc při výstupu do vyšších pater. Asi to strojil někdo z Telekomu (šílený elektrikář). Perličkou je zde velmi úzká plazivka dlouhá 63 m. Sir Mrtvák drobet vzdoroval, ale podlehl pod pohrůžkou násilí. Pešle Mrtváka zněly celou jeskyní .... Doslova voňavka byl částečně ukloněný vertikální komín, který se dal klíďo obejít. Ale to jsem kamarádům neřekl.. I přes podrobnou mapu v kapse overalu, jsem mlčel a tajně culil. Po zjištění sira Mrtváka, že mám mapu, a že se to dalo v pohodě obejít, jsem byl obdařen smrští pešlů a odcizení dvou iontových Géček. Ostatní pukali smíchy ve vlastní páře potu.

Zadní prostory jeskyně jsou opravdu moc krásné. Honosná sintrová jezírka a sintrové stěny jsou odměnou za drobet námahy. Focení černé výzdoby, bylo drobet obtížné, ale rozhodně né nemožné. Blesky, různá pekelná světla a samotný foťák se žhavily. No a já byl ve svém živlu slastí bez sebe.

Díky dokonalé regeneraci, kterou příroda dokáže stále člověka ohromit, se jeskyně pomalu dostává z morové rány. Bílý sintr stále bujně se tvořící , vytlačuje černou a žehlí lidský „um". Pevně doufám, že moji pra-pravnuci budou míti možnost pohledu na krásnou výzdobu a nedotčenost jeskyně. Takže Zdař za „PÁR" let.

Z celého svého jeskyňářského srdce děkuji kamarádům z Klubu Cave G.C., za návštěvu krásné jeskyně a zároveň se omlouvám, že jsme nemohli zůstat na veselý večírek. A to jsme odborníci na veselé večírky! Ale, bohužel dojení selat nepočkalo a rozhodně není všem dnům konec. Doufáám...že stále platí ta „30" !!! ....ale hlavně!!! Zachraňte tam dole bobry!!!!!

Zpráva pro Guános : mezinárodní ostuda se bude konat v létě.(stále nakupují pivo do zásoby, aby ho bylo dost...a ten likér, ou-jééééé). Datum upřesním.

 

Zdař Bůh

Ivan „dědek"

Průměr: 5 (21 votes)

Obrázky

Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black
Cave Black

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Dědku kde je tvůj parťák

Obrázek uživatele Anonym
Dědku kde je tvůj parťák Skipi?? Není už nemocný dlouho??A taková to byla nesmrtelná dvojka.....  :-)

Stále jsme nesmrtelný !!

Obrázek uživatele ivan.KLE.

Stále jsme nesmrtelný !! Celá parta Guáno !!! ... jako odpovědný vedoucí potvrzuji. "Nepřátel se nelekáme a na množství alkoholu stále nehledíme :-) " .. I když to už občas "bolí" a regenerace na lidský faktor občas vynechává. Ale vžádném případě se nenecháme "zlomit" ! :-)

Zdař Bůh

dědek

 

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.