Pracovní sobota na jeskyni Dyleňská aneb….“Každý kýbl ven , Austrálii blíže“

Autor: Ivan Kletečka

Krásně barevný podzim, podzimní deprese, vůně povadlé zeleně, věnec buřtů, 100 veselých plechů, romantická Zelená, vůně grilovaného čouňase, antidepresivní Rum, nadšení kamarádů, opětný pokus nalézt nejkratší cesty do Austrálie doslova vybízí ku kopacím pracím na jeskyni Dyleňská. A tak se síly tentokrát zněkolikanásobily!

Na pomoc byla přizvána sesterská speleoskupina Permoníci ZO 3-05. Bohužel, pár kamarádů z Guána, tak i ze ZO 3-05 se nemohlo z několika neodkladných důvodů zúčastnit (práce,práce,práce). Inu, každému termín nekápnul do noty. Tak už to prostě chodí. Ale i tak účast byla velmi bohatá a pracovní síla vydala za 100 chrabrých speleo-kopáčů.

Pracovní akci velel Míra Marek (Guáno, ZO 3-05) objevitel a první průkopník jeskyně Dyleňská a Hájská. Po krátkém brífinku a rozdělení pracovních skupin do pracovních směn se akce „Každý kýbl ven-Austrálii blíže" rozjela na 101%. Každý makal jako za Faraóna, nevnímaje potu a krve. Pro všechny případy úspěchu se prokopnout do Austrálie, byl v naší pracovní skupině č.2 dáván na čelbu převážně Skipi. Zaprvé, přirozeně cítí rodnou zem a za druhé po něm zajisté nebudou hned házet bumerangem, páč je tama chráněný. Po krátké domluvě pochopil a již nic nenamítal...

Výsledkem pracovního dne bylo odtěžení cca. 4,5 kubíku zeminy. Dále bylo zjištěno, že již není možné horizontálního kopání a tak následovalo hloubení vertikální. Na příští akci zajisté budeme nuceni použít i trochu pyrotechnické pomůcky pro snažší přístup k dalším partiím a připravit velmi dlouhá lana.

Myslím, že letošní podzimní pracovní akce se velmi zdařila a jsem velmi rád, že se vykonal velký kus práce a opět se sešla parta kamarádů, kteří jsou Austrálii zase o něco blíž. Pro všechny případy dalších objevů a taktéž nynějších objevených prostor dostal každý účastník domácí úkol. A to na příště, doma vyrobit z moduritu krápníky různých tvarů. A to teprve budete čučet jaký máme kras !!!! Možná to i zpřístupníme.... Ale za těžké prachy!... Žádné slevy !... ani pro důchodce...Doba je zlá J Komerce v Dyleňkém krasu se blíží !!! J (to je samožřejmě vtípek, pro ty, co mají delší vedení, rejpavé povahy a jiné pešle... J ).

Akce „Každý kýbl ven-Austrálii blíže" se zúčastnili: najdete na společné fotografii (mimo Luboše, který si odskočil nasbírati pár houbiček) .

Video z této akce najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=KPxplen4XgY

Zdař bůh

Ivan „dědek"

Průměr: 4.6 (11 votes)
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.