Vítáme Vás na našich stránkách, na kterých vás chceme pravidelně seznamovat s našimi výparavami do podzemního světa. Název naší skpiny odvozujeme od trusu netopýrů, nám nejbližších jeskynních tvorů. Věříme, že se tady něco nového dočtete a budete nám držet palce při našich lotrovinách...

hlavní fotograf: Ivan "Děda" Kletečka - ivan.kletecka@seznam.cz

administrátor: Jaromír Bartoš - jarda.bartos@centrum.cz

Jeskyně Zvučná propast „ zhodnocení celoročního mačkání orgánů a výsledky bádání, zda speleo hadi prdí“

Letošní docela plodný rok rozjel několik podzemních projektů ve Franckém krasu. Jeden z nich byla i jeskyně Zvučná propast alias jeskyně Fakírů. Na tuto jedinečnou jeskyni bylo letos zaměřeno pět výprav. Určitě každé letošní tažení, nebylo vždy úspěšné, ale srandy se užilo vždy dosti. Na několika místech v jeskyni na nás čekaly stále nezodpovězené „otazníky", které lákaly i přes očekávanou pekelnou bolest a neutuchající pešle.

Jeskyně Malá Noe „…Tváře snů se naplnily…“

Do jeskyně Malá Noe jsme podnikli v minulosti mnoho výprav. Dá se říci, že již dobrých 10 let ji nepravidelně navštěvujeme. Tato nádherná, vertikální jeskyně se nachází v srdci Franckého krasu. Právoplatně se pyšní největším prostorným dómem v celém krasu. Inu, je to klasika a zároveň i legenda, která donedávna skrývala spousty tajemství.

Jeskyně ČERTOVA STUDNA (cave diving) „Speleo Ace Of Spades“

Medvědí jeskyně „ Dóm Lukrecie + T.z.T. odhalili nový objev a spousty speleo pešláků “

Po dlouhých pěti letech, jsme se letos konečně vehementně vrátili k potencionálnímu projektu v Medvědí jeskyni. V letošním roce, bylo vedeno několik úderných útoků, neboli tzv. pracovních výprav do Medvědí jeskyně. Hlavní pracovní cíle, byly kladeny na dóm Lukrecie. A hle! Pracovní „ovoce a chmel", se nevídaně urodilo! Ou jéééééé!!!

Průzkum Dyleňského krasu v roce 2014

Dyleňský kras v letech 2012 a 2013 nezažil žádnou větší jeskyňářskou akci. Tou dobou jsem sem chodil kopat většinou sám, ale každému je jasné, že velkou „díru do světa“  jsem tím nemohl udělat. Podařilo se mi alespoň

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.