Výročka, Speleorumbál a další aktivity (25.–27.2.2011)

zamrzlé řečiště u 1. ponoru

Páteční odpoledne probíhá klasicky, nejdřív návštěva paní Němcové a pak hudební večer na základně. V sobotu vstáváme poměrně brzo, do výročky ještě dost času, tak vyrážíme aspoň na povrchovku do Jedlí. Řečiště je na povrchu zamrzlé, pod ledem je ale slyšet tekoucí voda. Obhlížíme i okolní závrty a s překvapením zjišťujeme slabé výrony teplého vzduchu v závrtu č. 3. Tento závrt bohužel není moc perspektivní pro průnik za známé prostory jeskyně V Jedlích, půdorysně se nachází téměř nad chodbou za Klíčovou dírkou.

Dokončíme obchůzku ostatních Jedelských závrtů a vracíme se na základnu. U Boudy už přibývají auta a postupně se schází zbytek členstva. Přesně v 10:00 zahajujeme schůzi. Přítomno je 13 členů a 2 sympatizanti, z jednoho z nich už je po schůzi nový člen. Co se týče předsedy ani letos se nekonalo žádné překvapení, Termit opět obhájil. Plány na letošní rok jsou velkorysé, teď jen aby se tu objevovalo během roku dost osob k jejich naplnění.

Čas pokročil a my se konečně vrháme do hlubin země - do Dagmary. Je nás dost, takže se část výpravy věnuje fotodokumentaci, zbytek jde předstírat pracovní aktivitu ke Kapli. Zatímco na čelbě se tvrdě bojuje s mohutnými rozlámanými sintrovými plotnami, vysypávači kýblů sedíc v inspirativním prostředí si chvíli krátí vymýšlením nových teorií o vzniku západní větve této jeskyně. Po výlezu ven zjišťujeme od fotodružstva, že v propasti II je 6,5 m vody. Na únor výjimečný stav, většinou bývá sucho, maximálně metr vody.

S blížícím se večerem se blíží i večerní kulturní program na Holštejně. Na základně začínají pokusy trochu se zkulturnit a objevují se tu postavy v nezvyklých „overalech."  Speleorumbál se vydařil - výborná společnost, kapela i doprovodná vystoupení a navíc točený rum, který v některých vzbuzoval až dětský úžas:-) Jinými slovy: všichni pořadatelé si zaslouží velikou pochvalu. Byli jsme tu letos poprvé, příště přijdeme zas.

Průměr: 5 (hlasujících: 2)
-

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

AHOJ

Obrázek uživatele Anonym
AHOJ

aHOJ  KOLEGOVÉ  NEMATE 

Obrázek uživatele Anonym
aHOJ  KOLEGOVÉ  NEMATE  ZAJEM  O  SPOLUPRACI  SNAMI. zVE  STARY   HAF  PLANIVAK  MLUVKA.SPELEO.AGGA  6-30

Ahoj, ozvu se vám na mail

Obrázek uživatele Maty

Ahoj, ozvu se vám na mail uvedený v adresáři základních organizací na www.speleo.cz, doufám, že je stále aktuální.

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.