Relaxační víkend (29.4.–1.5.2011)

Rubrika: Aktuality

Exkurze v Býčí skálePo Velikonocích, které byly využity k jarnímu úklidu základny, přišel další víkend, kdy jsme byli v krasu, ale opět se nebádalo. Na vině byla konference Speleofórum pořádaná již tradičně ve Sloupu. Tak jsem alespoň v pátek zkontroloval propadání V Jedlích, potok odtéká 1. ponorem, sonda v Mlháči beze změn. Sobotní program byl nabitý - zkouknout většinu přednášek, prohlídnout postery, stolky s jeskyňářským matrošem i literaturou a navíc poklábosit s ostatními kolegy. Zábava na celý den.

Z přednášek nás nejvíce lákaly lokality nacházející se v našem krasu, tedy Okrouhlík a dobývání Dómu ticha, z odbornějších prezentací bylo velice zajímavé pojednání o kyvadle v jeskyni 13C a gravimetrické ověřování průběhu jeskyně VDV. Jinak shrnutí jubilejního Speleofóra sepsal jeden z pořadatelů, udělená ocenění jsou na speleo.cz.

Ne všichni Dagmaráci se setkání ve Sloupu zúčastnili, část osazenstva strávila den na základně a probíhalo zaučování začátečníků do jednolanové techniky. Zkrátka v sobotu na bádání nebyl čas.

V neděli jsme se rozhodli pokračovat v tradici Speleofóra a udělali jsme si neoficiální exkurzi do Býčí skály, zejména pro naši nejmladší generaci. Protože se blíží dny otevřených dveří, měli jsme možnost si prostory BS prohlídnout krásně nasvícené elektrickým osvětlením. Na závěr jsme se podívali s Eternitem do Májové jeskyně. Díky pracovnímu nasazení kolegů z Býčiny se časem určitě podíváme i do Dómu ticha:-) Touto exkurzí jsme ukončili odpočinkový víkend, příště nás čeká zase bádání.

Průměr: 4 (hlasujících: 1)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Do Dómu ticha se jistě

Obrázek uživatele Štěpán M.
Do Dómu ticha se jistě podívat můžete vcelku brzi, jen dostanete do ruky čerpadlo:-D.

Chápu to správně jako

Obrázek uživatele Maty

Chápu to správně jako pozvánku na čerpací akci? Nebo je čerpadlo v ruce pouze nezbytná zátěž pro bezproblémové proplavání sifonu? Nerad bych si totiž odřel nos jak Hadař :-)

Maty,nos jsem si odřel v

Obrázek uživatele Hadař

Maty,nos jsem si odřel v Srbáku a ne v Barovce :-)

Nemůže za to nic jiného a nikdo jiný,než náš věrný kamarád C2H5OH :-)))

Ano můžeš to chápat jako

Obrázek uživatele Štěpán M.
Ano můžeš to chápat jako pazvánku na některou z nadcházejících akcí... Čerpadlo v ruce je nezbytná zátěž, ovšem proplavávání sifonu rozhodně neulehčuje. Proplaváváni sifonu ulehčuje pouze blížící se povodňová vlna. To pak člověku ani nevadí, že mu zateče za neopren:-)
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.