Opustil nás René Nešpor

Rubrika: Aktuality

René v jeskyni V JedlíchV životě se bohužel střídají dobré zprávy s těmi špatnými. Po radostném zvěstování objevů v Tisovci tentokrát přicházíme se smutným oznámením, opustil nás jeskyňář a náš kamarád, René Nešpor. Dle záznamů byl René oficiálním členem skupiny Dagmar již v letech 1979 - 1984, poté se na delší čas odmlčel, aby se v létě 2004 znenadání zjevil u naší základny. Při nejbližší výroční schůzi požádal opět o členství a zase začal do krasu pravidelně jezdit.

V této své 2. etapě jeskyňaření nechyběl René na žádném pracovišti, kde se momentálně bádalo. Byl u toho, když se v jeskyni U Jedelské cesty prokopával koncový polosifon a objevila malá síňka, účastnil se otevírky 2. ponoru Jedelského potoka, nespočet kýblů vytahal z Mlhova závrtu a byl při tom, když jsme začínali otevírat nové pracoviště v jeskyni Dagmar, dnes zvané Propast pod Kaplí.

René na Mlhově závrtu

René byl takový kříženec, napůl jeskyňář, napůl tramp, v raných dějinách naší skupiny to nebylo nic neobvyklého. Kromě jeskyňářského náčiní si René velice dobře rozuměl i s motorovou pilou, kytarou a malířským štětcem. Když maloval, byly jeho oblíbenými náměty krasové výjevy jako Macocha, Hřebenáč, jeskyně Dagmar... Uměleckého ztvárnění se dočkala i mapa Dagmary a toto dílo dodnes visí na naší základně. Jako kytarista při večerech na základně obohacoval repertoár o spoustu trampských písní, které teď hned tak od někoho asi neuslyšíme.

René Nešpor

Poslední 3 roky nás v krasu navštěvoval jen velmi sporadicky, důvodem byly zdravotní problémy, které ho nakonec dostihly. René nás opustil po dlouhé nemoci dne 7. března ve věku nedožitých 60 let.

Průměr: 3.7 (hlasujících: 3)
-

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

francimus ...no tak přeji

Obrázek uživatele francimus
francimus ...no tak přeji dobré světlo tam na druhém břehu Angličane. Podzemní řeka Tě určitě dovede do míst, po kterých jsi celou dobu snil, když jsi odkrýval tajemství Moravského krasu. Děkuji Ti za zázemí a podporu v osmdesátých letech, dík za ohně s kytarama, dík za chvíle, které jsme prožili a propili kdysi dávno na Dagmaře...
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.