Malé školení SRT na Dagmaře (14.–15.4.2018)

Rubrika: Aktuality

Na víkend jsme měli všichni vesměs jiné než krasové povinnosti, neděle ale zůstávala volná, a tak se zrodil nápad realizovat dlouho odkládané školení SRT. Při klasické pracovní akci na to obvykle nezůstane čas nebo síly. Teď byl tedy ideální prostor. S Ari jsme do krasu dorazili už v sobotu večer, ostatní přijeli v neděli ráno včetně Kocoura s klíčem od jeskyně 13C, kde je vystrojen trenažer pro jednolanovou techniku.

Samozřejmě jsme využili přítomnost velezkušeného Kocoura a "předání klíčů" nakonec trvalo asi 2 hodiny. Následovala trocha teorie, protože tu byli jak úplní začátečníci, kteří na sobě cajky nikdy neměli, tak ti, kteří už měli natrénováno alespoň z nějakého lana na stromě. Pokračovalo se nácvikem na jednoduchém trenažeru vystrojeném mezi smrky u základny.

Trénink na trenažeru u základny

Zde se odehrála komická scénka "Golémek poprvé na laně", ze které se podařilo pořídit videozáznam ;-) A pak už jsme se konečně vydali do jeskyně 13C a tam trénovali především přechod přes přepínky v realitě tmy a hloubky jeskyně. Při pohybu po železném žebříku v Dómu halucinací, který je aktuálně na dně vytržen z betonové patky a neskutečně se vlní, všichni pochopili, proč je v některých krajinách považován pohyb po laně mnohem bezpečnější než lezení po žebříku. Někdy pozdě odpoledne vylézáme a vracíme klíče. Je dobře, že budeme mít ve skupině další lezce. Základ dostali, teď to bude chtít ještě hodně tréninku a jejich vlastního úsilí.

Průměr: 4 (hlasujících: 4)
-
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.