Břidlice 2018, tentokrát až v Jihlavě (1.–3.6.2018)

Každoroční montanistické setkání "Břidlice" se letos konalo pod patronací ZO ČSS 6-18 Cunicunulus v Jihlavě. Ubytováni jsme byli v kempu s příznačným názvem Vysočina a pokud dobře počítám, zúčastnilo se setkání celkem 21 účastníků. Kromě tradičně silných Myotisáků tu byli i zástupci ZO Býčí skála, Tartarosu, domácího Cunicunulu a já za naši skupinu Dagmar.

V pátek dojíždíme za mimořádně intenzivního deště, hlavnímu organizátorovi setkání dokonce ten den odnesl rozvodněný potůček půl zahrady k sousedovi. I přes tuto nepříjemnost se ale z letošní Břidlice vyklubala opět výborná akce.

V sobotu dopoledne jsme navštívili všemožné podzemí v Jihlavě - od kolektorů zčásti zpřístupněných i veřejnosti až po část rozsáhlého labyrintu historického podzemí. Odpoledne nás členové Cunicunulu protáhli několika štolami v okolí Stříbrných Hor a Přibyslavi. Neděli jsme věnovali opět Jihlavě, tentokrát mladším podzemním stavbám, jako např. odvodňovací štole pod vlakovým nádražím, krytu civilní obrany či protileteckému krytu.

Lukáši dík za zorganizování a příští rok zase Ahoj na Břidlici!

Průměr: 5 (hlasujících: 2)
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.