Vítejte na stránkách ZO ČSS 6-28 Babické speleologické skupiny! Naleznete zde aktuální informace o naší činnosti, jeskyních a krasových jevech (nejen) Babické plošiny v jižní části Moravského krasu. Zajímáte se o jeskyně? Staňte se našimi členy!

Zemřel Hugo Havel

Dostala se k nám smutná zpráva. V úterý 24. března zemřel náhle Hugo Havel.
Poslední rozloučení proběhne ve čtvrtek 2. dubna ve 14:45 v obřadní síni krematoria města Brna.

Slovanský víkend aneb Krym je náš!

Během víkendu v termínu 14. - 16. března se v Babicích odehrála příjemná velkoslovanská mezinárodní akce. Ze Slovenska zavítali tři speleologové a z Polska nás navštívili čtyři mocní jeskyňáři ze skupiny Klub Wysokogórski Kraków - Sekcja taternictwa jaskiniowego. Základna babických jeskyňářů praskala ve švech a víkend proběhnul až nečekaně hladce.

V pátek odpoledne nejprve dorazili bratři z východního břehu řeky Moravy. Lukáš Kubičina spolu s Peterom Kumičíkom z Čachtické skupiny  a Pal'om Herichom, který je z Speleoklubu Demänovská dolina. Hned v odpoledních hodinách proběhl první sestup k sifonu SI. a SIII. s cílem vyčerpání obou sifonů před následným nájezdem speleologů.

 

Dominika i Piotr Gratkowscy za sifonem SIII. pod křížovým komínem - manželé speleologové. 

Výroční schůze 31.1.2013

Vyrocni schuze 2014Schůzovali jsme v nové Obecní hospodě v Babicích v hojném počtu 10 členů. Samotná schůze byla krátká a věcná. Výbor zůstává nezměněn; návrh Ládi Blažka nebýt předsedou, mu byl rozmluven.

Výroční členská schůze

V pátek 31.1. se koná výroční členská schůze. Sejdeme se v 18:00 v obecní hospodě (na křižovatce pod kostelem). S sebou peníze na členské příspěvky.

Vyčištění pukliny za Sračkometem 30.12.2013

Po sedmé večerní jsme bez zvláštních příhod sestoupili až k prvnímu sifonu, který byl tou dobou již prázdný. Nakoukli jsme do sondy na dně Bílé tmy a pokračovali za Sračkomet, kde jsme vyčistili puklinu od minulého odstřelu (včetně odstranění horniny pomocí kladiva a majzlíku), upravili odtok před puklinou a bláto narovnali do výklenku levé stěny. Návrat na povrch před jedenáctou. Jako nadějný se jeví i postup ve Vodouchově chodbičce (vpravo za Sračkometem). Chodbička se po cca. 4m stáčí prudce vlevo a stále mírně stoupá.

Druhý odstřel v úžině za Sračkometem 7.12.2013

Priprava na akciTentokrát hladce proběhla sobotní akce, jejímž cílem byl druhý odstřel v puklině za Sračkometem. Laďa nás provedl Dvanáctkou, zatímco se čerpal sifon I.
Účastníci: Márty (Eva a Elizabeth), Laďa, Honza

Korespondenční hlasování o dvou nových ZO

Přišly dokumenty k zamýšlenému korespondenčnímu hlasování o vzniku dvou nových ZO. Jedná se o vzniku těchto ZO : 

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.