Vítejte na stránkách základní organizace České speleologické společnosti 6-04 RUDICE. Nalezne te zde informace o dění na Rudické plošině ve střední části Moravského krasu.

Na dně Andy´s cave?

-
Svítání u |Gjaid Almu

„Tak jsme zase tady Andýsku“ říkám si v hlavě, když prolézám vstupní meandr, který ústí nad Honzovu studnu. Několik metrů před sebou slyším Šustění Mattesova overalu a u vchodu do propasti se ještě šteluje Zdenál Dvořák. Ano, jedeme to zase ve třech, ačkoli ještě před čtrnácti dny to vypadalo, že nás bude šest. Přijeli jsme už včera a před spaním na našem obvyklém Gjaid Almu jsme si udělali vynášku ke vchodu.

Termín: 29.1.2016 - 31.1.2016

Podzemí Budapešti

Celá výprava před Vacska cave

Již dlouho neproběhl celo-skupinový výlet, ale loni jsme se to rozhodli změnit. Jako vhodná lokalita byla zvolena Budapešť. Díky Romecovým kontaktům se podařilo domluvit jak ubytování, tak pár ochotných Maďarských jeskyňářů, kteří nám dělali průvodce. Tímto bych jim ještě jednou za nás všechny chtěl poděkovat. 

 

 

Explorace v Andy’s Cave & Seewand


GjaidsteinSkončily prázdninové radovánky, dětem opět začala škola a to je znamení, že je nevyšší čas začít plánovat další akci do Andy’s Cave. Tentokrát se nám daří sestavit skupinu 4 účastníků, což je na naše poměry skupina počtem nadprůměrná. K standardní dvojici Bob a Mattes se přidali Majkl a Štěpán Mátl. Cílem akce je prozkoumat některou z již částečně známých, ale do konce neprozkoumaných větví za „Bivakem“.

Video z Iron deep 2014

Iron deep 2014 Tak jsem to konečně sestříhal! Přeji příjemné pokoukání :-)

ODKAZ NA VIDEO

Odkaz na článek

Bob 

Andy's cave po půl roce

 

Po několika pokusech o domluvení vhodného termínu, kdy by mohli všichni, jsme nakonec domluvili termín, kdy nemohli všichni. Bylo však nutné na Dachstein zajet a díru zazimovat (za 4 dny na to napadlo půl metra sněhu). 

IRON DEEP 2014

-

ŘEZ IRON DEEPKonečně jsme se dočkali! Je sobota 19. 7. 2014, den odjezdu na expedici, do nejhlubší Čechy objevené jeskyně IRON DEEP – 1 162M.

Ráno mě a Kuře nabírá Zdenál Dvořák v Rudici. Dopoledne navštěvujeme kluky ze SZS. Ti mají školení na téma zdravověda. Po školení přejíždíme ke Zdenálovi, kde dobalujeme ostatní krámy. Klasický věci na letní dovolenou: 800m lan, plno železa, vrtačky a další materiál, který bude nutné odvláčet až do útrob Maganiku. Naše cesta se ubírá přes Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a pak už cílová destinace Černá hora. Celá cesta nám trvá cca 16 hod. Po cestě s kroucením hlavy sleduji tuny lidí, jak se vedle sebe těsnají na ručnících v nesnesitelném vedru na plážích Jadranu. Poslední ze čtyř nocí v díře bych však klidně za lehárko na pláži vyměnil :-). Nicméně v tuto chvíli jsem rád, že jedeme jeskyňařit. Už se těším na hluboké vertikály, krásnou výzdobu a neméně hezkou přírodu v horách. Base Campem se stává pastevecká osada Polana. V noci bouří a do koliby, ve které spíme, trochu kape.

Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.