Chcete založit jeskyňářské webové stránky na serveru Jeskyňář.cz a nevíte jak na to? Pak jste na správném místě! Vysvětlíme Vám, jak krok za krokem vytvořit základní kostru webu. Naleznete zde také fórum podpory kde můžete požádat o radu při tvorbě.

Před tím, než začnete plnit Vaše nové stránky "naostro", doporučujeme Vám prohlédnout si weby již existující a promyslet si strukturu. Ujistěte se také, že jste zvládli ovládání redakčního systému.

Socializujeme Jeskyňáře

Od dnešního dne oficiálně přidávám možnost sledovat nový obsah na serveru Jeskyňář prostřednictvím Facebooku a Twitteru. Prozatím se jedná více méně o přesnou kopii RSS kanálu titulní stránky. Do budoucna bych chtěl sociální sítě používat i pro sdílení zajímavého speleo čtení odjinud.

Výpadky v uplynulých dnech

Omlouváme se za výpadky serveru v uplynulých dnech zůsobené "nezvanou návštěvou". V tuto chvíli je vše zpět v normálu a hlavně bez ztráty dat.

Dnešní výpadek

Omlouváme se za dnešní neplánovaný asi půldenní výpadek Jeskyňáře a drobné trable v uplynulých pár dnech. Na vině byla neposlušná databáze.

Jarní úklid a změny na serveru Jeskyňář.cz

Provedl jsem drobnou čistku na serveru, přesněji smazal neaktivní weby Agricola, Aragonit, Vintoky, ZO ČSS 6-25 Pustý žleb. V souvislosti s webem "Speleologie pro každého" jsem provedl více změn:

  1. Opravil jsem blok posledních komentářů na titulní straně. Ten nyní obsahuje jen komentáře k obsahu, který byl někdy zobrazen na titulní straně.
  2. Majiteli webu "Speleologie pro každého" jsem sebral práva na publikování v "Magazínu" a "Technické sekci" čímž doufám zabráním tomu aby dál svými názory skrz naskrz spamoval tento server.
  3. Články z jednotlivých webů se (alespoň dočasně) nebudou automaticky zobrazovat na titulní straně Jeskyňáře, ale zobrazení bude řízeno moderátory ručně. V souvislosti s tím hodlám oslovit několik důvěryhodných lidí co znám a dát jim na to práva.
  4. Další změny (omezení práv na publikování v Magazínu a Technické sekci) promyslím

Web "Speleologie pro každého" zatím ponechávám naživu. Rád bych ale jeho majitele upozornil, že tento server se primárně nezabývá žádnými teoriemi (ať už evolucí či inteligentním designem), ale praktickou speleologií. Pokud se nezačne obsahem svého webu tomuto zaměření přibližovat, pak je žhavým kandidátem na odstranění. Dále mu doporučuji změnu názvu webu, protože "Speleologie pro KAŽDÉHO" je poněkud matoucí.

Úprava formátu adres Vašich příspěvků

Dnes bylo zapnuto automatické generování adres všech příspěvků na tomto serveru a byly vygenerovány nové adresy pro veškerý již vložený obsah. Nové adresy mají tvar:

http://www.jeskynar.cz/url-alias-skupiny/typ-prispevku/nazev-prispevku

  • url-alias-skupiny - web na kterém byl příspěvek publikován. Tento alias definuje admin webu při jeho založení v poli URL alias.
  • typ-prispevku - např: clanek, stranka, album atd.
  • nazev-prispevku - název který jste při vytváření příspěvku zadali do pole Nadpis.

Adresa se generuje pouze při vložení nového příspěvku. Pozor tedy na překlepy! Dodatečná editace příspěvku a změna jeho názvu se v adrese již nijak neprojeví.

Všechny staré adresy ve formátu node/123 jsou odteď trvale přesměrovány (301 redirect) na nové - aby nedocházelo k duplicitnímu indexování. Důvodem této změny je optimalizace pro internetové vyhledávače (SEO).

Vylepšení Jeskyňáře

V uplynulých dnech došlo k několika úpravám redakčního systému na serveru Jeskyňář.cz. Mezi ty nejvýznamnější patří:

  • možnost nastavení způsobu třídění obrázků v albech
  • úprava roletky pro výběr nadřazeného příspěvku (alba, stránky, rubriky atd.) do podoby hierarchického stromu
  • změna obsahu pravého sloupce na skupinových webech na jiných stránkách než je titulní. Pravý sloupce je nyní u článků a dokumentů kontextový a nabízí přehled podobných článku či dokumentů dle štítků právě prohlíženého článku či dokumentu. Např. http://www.jeskynar.cz/node/1574 nebo http://www.jeskynar.cz/node/1494

Obrázky v článcích

V tomto textu jsme se Vám pokusili přiblížit, jak vyzrát na obrázky v článcích. Text obsahuje návod od nahrání obrázku na server, přes vytvoření miniatury až po vytvoření klikací miniatury zobrazující velký obrázek. Další dotazy směle směřujte do fóra podpory.
Tyto stránky byly vytvořeny pomocí služby Jeskyňář.cz - http://www.jeskynar.cz
Creative Commons License
Na veškerý obsah, pokud není autorem příspěvku uvedno jinak, se vztahuje licence
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0.